Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 17:46
Den: Středa
Týden: 34
Datum: 23. srpna
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Sandra
Zítra: Bartoloměj
Pozítří: Radim

Regiony

Sponzorované odkazy


Ubytování v Chorvatsku
[ Ubytování v Chorvatsku ]

·Dovolená v Omiši - na co je dobré dát si pozor

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Živogošće


Živogošče

Poloha a základní informace

Živogošče je menší obec na Makarské riviéře nacházející se na úpatí pohoří Bikovo (v blízkosti hory Sutvid, 1155m n.m.). Obec se skládá z několika menších osad – Porat, Blato a Mala Duba. Leží 15km od Podgory a 20km od Makarské. Žije zde asi 500 stálých obyvatel.

Historie a památky

Živogošce bylo obydleno už v ilyrských a římských dobách. Důkazem toho jsou ilyrské hrobky nacházející se nad obcí na vrcholu s názvem Suzina.

Další historickou zajímavostí je tzv. Liciniánův epigram pocházející z dob kolem roku 350, který je vytesán do skály Pokrivenice na pobřeží. Nápis sestává z 16 latinských hexametrů a píše o pramenech sladké vody, které zde vyvěrají dodnes.

V roce 1616 byl v Živogošce založen františkánský klášter, který byl po několik století centrem duchovního života a vzdělávání v této oblasti. Byl v něm rozsáhlá knihovna a sbírka uměleckých děl.

Pláže a koupání

V Živogošče naleznete 6km pěknou dlouhou oblázkovou pláž a velmi čisté moře. Dostatek stínu v letních parnech zajišťuje borovicový háj sahající až k plážím.

Sport

Jako všude jinde v Chorvatsku i zde lze provozovat různé druhy vodních sportů. Turistům jsou k dispozici tenisové kurty u hotelu Nimfa a v kempu Dole.

Ubytování

V Živogošče se lze ubytovat ve velkém hotelu Nimfa nebo využít nabídku mnoha soukromých apartmánů.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 04.05. 2012 (2497 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©