Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:23
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Destinace v Chorvatsku
[ Destinace v Chorvatsku ]

·Kabinová lanovka - Dubrovník
·Bakar
·Vrbnik - starobylé městečko
·Malebná podbiokovská vesnice Bast
·Jezera - ráj jachtařů
·Grožnjan - Město umělců
·Evropská čínská zeď ve Stonu
·Hum - nejmenší městečko na světě
·Lonely Planet doporučuje Dubrovník turistům z celého světa

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Vrbnik (ostrov Krk)


Vrbnik

Pohybujete-li se o dovolené na ostrově Krk nebo v jeho okolí, neváhejte a navštivte starobylé městečko Vrbnik, které je mimo jiné známé i výrobou výborného vína. Lze zde strávit i celotýdenní dovolenou, ale bývá většinou pro turisty pouze jednodenním výletem.

Vrbnik se nachází se na východním pobřeží ostrova Krk na 48m vysokém útesu. Je typickým starobylým středomořským městečkem s malebnými úzkými a křivolakými uličkami a náměstíčky, které stojí za to prošmejdit a objevit pěkná zákoutí, dvorky, schodiště domů, ve kterých se stále bydlí, mnohé hospůdky, obchůdky a vinotéky. Místní obyvatelé se chlubí tím, že se zde nachází nejužší ulička na světě. V nejužším místě má pouhých 43cm a je pravda, že silnější lidé či turisté s většími batohy jí opravdu neprojdou.

Přímo v jádru městečka stojí mariánský kostel z 15.-16.století. Má samostatně stojící zvonici ze 16.století. Zajímavostí je také knihovna bratří Viteziæů, která se nachází v tzv. Družstevním domě (Zadružna kuæa).

Výroba vína

V oblasti Vrbniku se vyrábí známé a velmi ceněné víno Vrbnička žlahtina, které zde můžete ochutnat a zakout v několika vinotékách. 

Potápění

V okolí města Vrbnik naleznete několik výborných potápěčských lokalit. Salinita moře je zde vyšší a to způsobuje lepší viditelnost.

Pláže

V okolí městečka se nachází mnoho malých pláží a zátok, které jsou většinou přístupné z pevniny, některé ale pouze od moře z lodi.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 28.08. 2012 (1890 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©