Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 01:29
Den: Sobota
Týden: 42
Datum: 21. října
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Brigita
Zítra: Sabina
Pozítří: Teodor

Regiony

Sponzorované odkazy


Kultura a zvyky
[ Kultura a zvyky ]

·Mikuláš v Chorvatsku
·Salona - archeologická lokalita
·Velký karneval v Zadaru
·Rytířský den ve Vrané
·Pažská krajka (Paška čipka)
·Tišno hostí Velikonoční festival
·Tip na výlet: Eko-etno vesnice Stara Kapela
·Masopustní karneval v Rijece
·Barokní vojenská pevnost Slavonski Brod

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Vrbnik (ostrov Krk)


Vrbnik

Pohybujete-li se o dovolené na ostrově Krk nebo v jeho okolí, neváhejte a navštivte starobylé městečko Vrbnik, které je mimo jiné známé i výrobou výborného vína. Lze zde strávit i celotýdenní dovolenou, ale bývá většinou pro turisty pouze jednodenním výletem.

Vrbnik se nachází se na východním pobřeží ostrova Krk na 48m vysokém útesu. Je typickým starobylým středomořským městečkem s malebnými úzkými a křivolakými uličkami a náměstíčky, které stojí za to prošmejdit a objevit pěkná zákoutí, dvorky, schodiště domů, ve kterých se stále bydlí, mnohé hospůdky, obchůdky a vinotéky. Místní obyvatelé se chlubí tím, že se zde nachází nejužší ulička na světě. V nejužším místě má pouhých 43cm a je pravda, že silnější lidé či turisté s většími batohy jí opravdu neprojdou.

Přímo v jádru městečka stojí mariánský kostel z 15.-16.století. Má samostatně stojící zvonici ze 16.století. Zajímavostí je také knihovna bratří Viteziæů, která se nachází v tzv. Družstevním domě (Zadružna kuæa).

Výroba vína

V oblasti Vrbniku se vyrábí známé a velmi ceněné víno Vrbnička žlahtina, které zde můžete ochutnat a zakout v několika vinotékách. 

Potápění

V okolí města Vrbnik naleznete několik výborných potápěčských lokalit. Salinita moře je zde vyšší a to způsobuje lepší viditelnost.

Pláže

V okolí městečka se nachází mnoho malých pláží a zátok, které jsou většinou přístupné z pevniny, některé ale pouze od moře z lodi.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 28.08. 2012 (1658 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©