Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 07:13
Den: Neděle
Týden: 26
Datum: 25. června
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Ivan
Zítra: Adriana
Pozítří: Ladislav

Regiony

Sponzorované odkazy


Přírodní krásy Chorvatska
[ Přírodní krásy Chorvatska ]

·Skalní klášter Blaca - ostrov Brač
·Arboretum Trsteno poblíž Dubrovníku
·Tuleň středomořský v jeskyni na Cresu
·Jeskyně Baredine u Poreče
·Kupa - hraniční řeka
·Řeka Korana pro vodáky
·Ostrov lásky Galešnjak
·Jeskyně Biserujka na Krku
·Močály Kopački Rit

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Vrbnik (ostrov Krk)


Vrbnik

Pohybujete-li se o dovolené na ostrově Krk nebo v jeho okolí, neváhejte a navštivte starobylé městečko Vrbnik, které je mimo jiné známé i výrobou výborného vína. Lze zde strávit i celotýdenní dovolenou, ale bývá většinou pro turisty pouze jednodenním výletem.

Vrbnik se nachází se na východním pobřeží ostrova Krk na 48m vysokém útesu. Je typickým starobylým středomořským městečkem s malebnými úzkými a křivolakými uličkami a náměstíčky, které stojí za to prošmejdit a objevit pěkná zákoutí, dvorky, schodiště domů, ve kterých se stále bydlí, mnohé hospůdky, obchůdky a vinotéky. Místní obyvatelé se chlubí tím, že se zde nachází nejužší ulička na světě. V nejužším místě má pouhých 43cm a je pravda, že silnější lidé či turisté s většími batohy jí opravdu neprojdou.

Přímo v jádru městečka stojí mariánský kostel z 15.-16.století. Má samostatně stojící zvonici ze 16.století. Zajímavostí je také knihovna bratří Viteziæů, která se nachází v tzv. Družstevním domě (Zadružna kuæa).

Výroba vína

V oblasti Vrbniku se vyrábí známé a velmi ceněné víno Vrbnička žlahtina, které zde můžete ochutnat a zakout v několika vinotékách. 

Potápění

V okolí města Vrbnik naleznete několik výborných potápěčských lokalit. Salinita moře je zde vyšší a to způsobuje lepší viditelnost.

Pláže

V okolí městečka se nachází mnoho malých pláží a zátok, které jsou většinou přístupné z pevniny, některé ale pouze od moře z lodi.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 28.08. 2012 (1415 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©