Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:30
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Cestopisy z Chorvatska
[ Cestopisy z Chorvatska ]

·Kniha: Chorvatsko - dovolená s dětmi
·Mali Rat a Omiš (Jiří Kalla)
·Dovolená Dalmácie 2008 (Jiří Kalla)
·Solin (Jiří Kalla)
·Národní park Biokovo a hora Sv. Jure (Jiří Kalla)
·Výlet do Dobrovníku
·Šibenik (Jiří Kalla)
·Národní park Krka (Jiří Kalla)
·Červené a Modré jezero (Jiří Kalla)

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Vodice


 

Vodice

Poloha a základní informace

Původně rybářská obec, dnes velmi živé turistické letovisko Vodice leží v Severní Dalmácii při pobřeží v široké zátoce. Název města vychází z chorvatského pojmenování pro prameny pitné vody, které zde na mnoha místech vyvěrají. Žije zde 10 tisíc stálých obyvatel.

Pláže, koupání a palmy

Pláže jsou ve Vodici většinou oblázkové a pozvolné, velmi vhodné pro děti. Příjemný stín zajišťuje dostatek vegetace. Nejdelší pláží je 4km dlouhá Modrá pláž (Plava plaža), která získala Modrou vlajku.

Palmy jsou nedílnou součástí Vodice a to díky občanskému sdružení, které zde zahájilo akci „Tisíc palem“ a vysázelo a stále vysazuje nové a nové palmy.

Doprava

Vodice leží pod Jadranskou magistrálou, 11km severozápadně od Šibeniku.

Ubytování

Ve Vodici byla vystavěna dvě hotelová střediska. Na poloostrově Punta na západní straně se nachází hotelový komplex Punta, který je výborně vybaven (mimo jiné i různými sportovišti). Na východní straně je to potom komplex kolem hotelu Imperial.

Sport a zábava

Vodice jsou výborným místem pro provozování windsurfingu, potápění a dalších vodních sportů. Vybavení je zde k zapůjčení, nachází se zde také škola potápění a windsurfingu. Výborně vybavená jsou sportoviště v hotelovém komplexu Punta – tenis, minigolf, volejbal, nohejbal. Okolí je propletené cyklistickými stezkami.

Město je přímo k prasknutí nacpané restauracemi, kavárnami, vinárnami, cukrárnami, bary a nočními podniky. Ochutnat můžete místní kvalitní víno Maraština.

Procházky

Na příjemnou procházku můžete vyrazit po promenádě lemované palmami, která vede směrem na západ do obce Tribunje a směrem na východ do Srimy.

Památky

Vodice byly opevněny za tureckých vpádů, dodnes se dochovala pouze obranná třípatrová věž, tzv. Čaričova věž ze 16. století. Pěkně opravený je přes 500 let starý hřbitovní kostelík Svatého Kříže. Při pohledu z moře dominuje městečku vrch Okit a na něm vystavěný kostel „Gospe od Karmela“.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 10.04. 2011 (4111 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©