Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:29
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Počasí v Chorvatsku
[ Počasí v Chorvatsku ]

·O víkendu přijde do Chorvatska další vlna veder
·Co dělat, když na Jadranu prší

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Umag


Přístavní městečko Umag ležící na severozápadním pobřeží Istrie je významným lázeňským přímořským střediskem plným rekreačních zařízení. Celá turistická oblast Umagu se rozprostírá při pobřeží na obě strany od centra v délce cca 20km a tvoří ji několik hotelových městeček – např. Punta, Stella Maris, Polynesia, Katoro či Kanegra. Počtem ubytovacích kapacit se Umag se svými satelitními letovisky řadí k nejvetším a nejpěknějším turistickým střediskům.

Středisko Stella Maris patří k jednomu z nejkrásnějších center vůbec. Nachází se v široké chráněné zátoce, která byla uměle rozšířena k rekreačním účelům, na pláže byl dovezen hrubý písek a oblázky. Vstup do moře je příjemný a pozvolný. Ubytovací kapacity jsou postaveny v borovém háji, který sahá skoro až k moři. Nachází se zde tenisový stadion (na kterém se pořádá turnaj ATP Croatian Open) a veřejnosti je dostupné velké množství tenisových kurtů.

Dopravu mezi jednotlivými letovisky a centrem zajišťuje částečně i malý turistický vláček.

Umag je velmi staré město. Jeho historie spadá až do antiky, kdy zde stála římská osada Umacus. V raném středověku bylo město majetkem terstských biskupů. Od 13. do konce 18. století patřilo k Benátské republice. Staré město si zachovalo typickou středověkou urbanistickou strukturu s množstvím malých náměstíček a úzkých uliček. V centru Starého města stojí barokní kostel z roku 1757 a samostatná zvonice z 15. století. Kromě toho zde můžete vidět i zbytky starých hradeb.

Jádro starého města je situováno mezi dvěma zátokami a naleznete zde mnoho restaurací s výhledem na moře, ve kterých lze ochutnat typickou chorvatskou kuchyni a hlavně výborné místní víno. Podél pobřeží vede promenáda lákající k příjemným podvečerním procházkám. V některém z mnoha stánků můžete nakoupit suvenýry a další zboží.

Výlety do okolí:

Buje

Asi 10km na východ od Umagu se nachází středověké městečko Buje. V centru byl v 16. století ze zbytků římského chrámu postaven kostel sv. Servola. Uvnitř se zachovaly původní varhany z 18. století. Okolní stavby jsou zajímavým příkladem selské architektury – obytné místnosti se nacházejí v horních patrech a dole jsou stáje a chlévy pro dobytek, ve sklepních prostorech se skladuje víno z okolních vinic.

Mys Savudrija

Nejzápadnější cíp Chorvatska s impozantním starým majákem z roku 1826 se nachází asi 10km severně od Umagu.

Další informace o této oblasti můžete najít zde: www.istra.com