Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 17:45
Den: Středa
Týden: 34
Datum: 23. srpna
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Sandra
Zítra: Bartoloměj
Pozítří: Radim

Regiony

Sponzorované odkazy


Doprava do Chorvatska
[ Doprava do Chorvatska ]

·Pozor při cestě přes Slovensko!
·Kudy se proháněl Vinettou
·Na chorvatských dálnicích by mělo podražit mýtné
·Jak se vyhnout dálničním poplatkům ve Slovinsku
·Cestování nezletilých do Chorvatska
·Na letišti Kaštel mají mnozí cestující pochyby o bezpečnosti
·Kolony, kolony, kolony
·Ne v pátek
·Dálnici k moři trápily kolony

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Tučepi


 

Tučepi

Poloha a základní informace

Městečko a velmi oblíbené turistické letovisko Tučepi leží na Makarské riviéře, asi 4km směrem na jihovýchod od Makarské. Až do zemětřesení v roce 1962 žila většina obyvatel v osadě na úbočí Biokova v nadmořské výšce 280m, poté se ale začalo městečko rozrůstat spíše na pobřeží. Nyní má cca 1770 stálých obyvatel a velké ubytovací kapacity pro letní hosty.

Koupání a pláže

V Tučepi najdete pěkné koupání na překrásné dlouhé pláži, která je částečně oblázková a písečná. Je asi 5 km dlouhá a táhne se až do dalšího turistického centra – Podgory. Letní horka vám zpříjemní dostatek vegetace, zejména borovic, olivovníků, vistárii, palem.

Sport

V Tučepi můžete provozovat různé druhy vodních sportů jako je jízda na vodních lyžích, windsurfing, jízda na vodním skůtru a podobně. Pro milovníky horské turistiky je zde nádherné pohoří Biokovo. Vydat se na výlety můžete jak pěšky, tak na kole.

Promenáda podél moře

Tzv. lungo mare naleznete i na tomto místě – příjemná procházka podél moře vám může zpříjemnit vaši letní dovolenou. Podél moře dojdete asi po 50 minutách do Makarské. Pokud se vydáte na opačnou starnu, dojdete do Podgory.

Historie a památky

Místo, kde leží nynější Tučepi, bylo osídleno již v antice. Dokladem toho jsou například římské náhrobní kameny a také římské sloupy, které byly vestavěny do románsko-gotického kostela sv. Jiří. Osada se jménem Tučepi byla prvně zmíněna v roce 1424. V 18. století si zde stavěli svá sídla bohaté makarské rodiny – a tak můžete obdivovat například letohrádek opata Grubičiče, vystavěný přímo na mořském břehu nebo letohrádky rodiny Lučič-Pavlovičů či Kačičů a Ivaniševičů.

Kultura

V Tučepi je každoročně pořádán letní kulturní fetival nazvaný Tučepské letní večery. V průběhu celého léta tak mohou hosté navštěvovat různá divadelní či hudební představení.

Ubytování

V Tučepi jsou velké ubytovací kapacity a to jak v hotelech, tak i v soukromí. Každý si vybere. Inspiraci najdete například zde: www.tucepi.net

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 22.12. 2010 (4979 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©