Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:28
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Ubytování v Chorvatsku
[ Ubytování v Chorvatsku ]

·Dovolená v Omiši - na co je dobré dát si pozor

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Tučepi


 

Tučepi

Poloha a základní informace

Městečko a velmi oblíbené turistické letovisko Tučepi leží na Makarské riviéře, asi 4km směrem na jihovýchod od Makarské. Až do zemětřesení v roce 1962 žila většina obyvatel v osadě na úbočí Biokova v nadmořské výšce 280m, poté se ale začalo městečko rozrůstat spíše na pobřeží. Nyní má cca 1770 stálých obyvatel a velké ubytovací kapacity pro letní hosty.

Koupání a pláže

V Tučepi najdete pěkné koupání na překrásné dlouhé pláži, která je částečně oblázková a písečná. Je asi 5 km dlouhá a táhne se až do dalšího turistického centra – Podgory. Letní horka vám zpříjemní dostatek vegetace, zejména borovic, olivovníků, vistárii, palem.

Sport

V Tučepi můžete provozovat různé druhy vodních sportů jako je jízda na vodních lyžích, windsurfing, jízda na vodním skůtru a podobně. Pro milovníky horské turistiky je zde nádherné pohoří Biokovo. Vydat se na výlety můžete jak pěšky, tak na kole.

Promenáda podél moře

Tzv. lungo mare naleznete i na tomto místě – příjemná procházka podél moře vám může zpříjemnit vaši letní dovolenou. Podél moře dojdete asi po 50 minutách do Makarské. Pokud se vydáte na opačnou starnu, dojdete do Podgory.

Historie a památky

Místo, kde leží nynější Tučepi, bylo osídleno již v antice. Dokladem toho jsou například římské náhrobní kameny a také římské sloupy, které byly vestavěny do románsko-gotického kostela sv. Jiří. Osada se jménem Tučepi byla prvně zmíněna v roce 1424. V 18. století si zde stavěli svá sídla bohaté makarské rodiny – a tak můžete obdivovat například letohrádek opata Grubičiče, vystavěný přímo na mořském břehu nebo letohrádky rodiny Lučič-Pavlovičů či Kačičů a Ivaniševičů.

Kultura

V Tučepi je každoročně pořádán letní kulturní fetival nazvaný Tučepské letní večery. V průběhu celého léta tak mohou hosté navštěvovat různá divadelní či hudební představení.

Ubytování

V Tučepi jsou velké ubytovací kapacity a to jak v hotelech, tak i v soukromí. Každý si vybere. Inspiraci najdete například zde: www.tucepi.net

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 22.12. 2010 (5363 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©