Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 01:27
Den: Sobota
Týden: 42
Datum: 21. října
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Brigita
Zítra: Sabina
Pozítří: Teodor

Regiony

Sponzorované odkazy


Počasí v Chorvatsku
[ Počasí v Chorvatsku ]

·O víkendu přijde do Chorvatska další vlna veder
·Co dělat, když na Jadranu prší

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Supetar

Supetar


Poloha a základní informace

Přístavní městečko Supetar leží na severním pobřeží ostrova Brač, jednom z několika Středodalmatských ostrovů, jehož je i správním sřediskem. Ze Supetaru se díky jeho pěkným podmínkám, spoustě zeleně a krásným plážím stalo velmi oblíbené turistické letovisko.

Obyvatelé se kromě cestovního ruchu živí také pěstováním vinné révy, ovoce, olivovníků a věnují se chovu ovcí.Koupání a pláže

V Supetaru si pobyt u moře užijete na nádherných písečných plážích, které se pozvolna svažují do moře a jsou tak vhodné i pro děti a slabší plavce. Příjemný stín v parných dnech zajišťuje bnorový porost, který sahá až k plážím.

Velmi pěkné podmínky ke koupání nabízejí zátoky Vlačica a Banj a cca 2km vzdálená zátoka Vela Luka.Sport

Moře je zde vhodné k potápění, rybaření a provozování různých druhů vodních sportů. Na souši si lze zahrát tenis, volejbal či nohejbal.

http://img.fotoalba.centrum.cz/img12/6825/24726825_4_xm7ljoh.jpg

Historie a památky

Obec je pojmenována po sv. Petru (Sveti Petar), ale kostel nesoucí jméno tohoto světce se ve městečku již nenalézá. Předpokládá se, že stával v místě nynějšího farního kostela a v roce 1729 vyhořel. Farní barokní kostel Zvěstování Panny Marie městečku dominuje.

Na mysu sv. Mikuláře je architektonicky zajímavé mauzoleum rodiny Petričeviæů od T. Rosandiæe, žáka sochaře Ivana Rendiče, jednoho z největších chorvatských sochařů 19. století, který zde prožil velkou část života a vytvořil mnohá svá díla. Na místním hřbitově naleznete několik jeho plastik.Ubytování

Hlavní hotelový komplex Supetrus se nachází v zátoce Banj, dále pokračuje zástavba turistických ubytovacích kapacit směrem na jih. Ubytovat se lze jak v hotelu, apartmánech, tak i v soukromí nebo kempu.Doprava

Supetar má trajektové spojení se Splitem. S ostatními obcemi a místy na ostrově je spojen silnicí.
Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 09.10. 2011 (2396 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©