Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 06:49
Den: Středa
Týden: 16
Datum: 25. dubna
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Marek
Zítra: Oto
Pozítří: Jaroslav

Regiony

Sponzorované odkazy


Ubytování v Chorvatsku
[ Ubytování v Chorvatsku ]

·Dovolená v Omiši - na co je dobré dát si pozor

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Sukošan


Sukošan

Poloha a základní informace

Sukošan je menší letovisko ležící nedaleko Zadaru (cca 11km) v zátoce Zlatna Luka. Obyvatelé se kromě cestovního ruchu živí také pěstováním oliv, vinné révy a ovoce. V městečku se nachází známý a oblíbený jachtařský přístav Marina Dalmacija s celoročním provozem. Patří mezi jeden z největších přístavů na tomto pobřeží.

Historie a památky

První zmínka o Sukošanu (Santus Casanus) pochází z roku 1289, jméno vesnice je uvedeno v právním dokumentu. Vesnice je ale daleko starší.

Městečko stojící uvnitř někdejších vesnických hradeb je propleteno úzkými uličkami se starými kamennými domy. Zvláště malebné je náměstí Gornja vrata obklopené starými vilami, z nichž v nedávné době vznikly různé restaurace a kavárny. V městečku si můžete prohlédnout kostel Sveti Kasijan původně z 11. století (přestavěn v 17. století).

Na malém ostrůvku v zálivu jsou zbytky letního sídla zadarských biskupů z 15. století. Na mysu Bribirčina se nachází zřícenina středověké pevnosti.

Pláže a koupání

V Sukošanu si užijete pěkných oblázkových a pískových pláží.

Sport a zábava

Zdejší vody nahrávají jachtařům a milovníkům windsurfingu. Jachtaři ocení výborný přístav Marina Dalmacija s celoročním provozem.

V letní sezóně probíhají v městečku Sukošanské noci s kulturním a zábavným programem – hudební a divadelní představení. V městečku se nachází mnoho restaurací a vinných sklípků. Sukošan je nazýván městem písně a vína.

Ubytování

Ubytování lze vybrat jak v hotelu, tak i v různých soukromých apartmánech nebo pro méně náročné turisty v dobře vybaveném kempu (Malenica a Oliva).

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 26.06. 2012 (2508 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©