Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 02:43
Den: Středa
Týden: 50
Datum: 13. prosince
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Lucie
Zítra: Lýdie
Pozítří: Radana

Regiony

Sponzorované odkazy


Cestopisy z Chorvatska
[ Cestopisy z Chorvatska ]

·Kniha: Chorvatsko - dovolená s dětmi
·Mali Rat a Omiš (Jiří Kalla)
·Dovolená Dalmácie 2008 (Jiří Kalla)
·Solin (Jiří Kalla)
·Národní park Biokovo a hora Sv. Jure (Jiří Kalla)
·Výlet do Dobrovníku
·Šibenik (Jiří Kalla)
·Národní park Krka (Jiří Kalla)
·Červené a Modré jezero (Jiří Kalla)

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Sukošan


Sukošan

Poloha a základní informace

Sukošan je menší letovisko ležící nedaleko Zadaru (cca 11km) v zátoce Zlatna Luka. Obyvatelé se kromě cestovního ruchu živí také pěstováním oliv, vinné révy a ovoce. V městečku se nachází známý a oblíbený jachtařský přístav Marina Dalmacija s celoročním provozem. Patří mezi jeden z největších přístavů na tomto pobřeží.

Historie a památky

První zmínka o Sukošanu (Santus Casanus) pochází z roku 1289, jméno vesnice je uvedeno v právním dokumentu. Vesnice je ale daleko starší.

Městečko stojící uvnitř někdejších vesnických hradeb je propleteno úzkými uličkami se starými kamennými domy. Zvláště malebné je náměstí Gornja vrata obklopené starými vilami, z nichž v nedávné době vznikly různé restaurace a kavárny. V městečku si můžete prohlédnout kostel Sveti Kasijan původně z 11. století (přestavěn v 17. století).

Na malém ostrůvku v zálivu jsou zbytky letního sídla zadarských biskupů z 15. století. Na mysu Bribirčina se nachází zřícenina středověké pevnosti.

Pláže a koupání

V Sukošanu si užijete pěkných oblázkových a pískových pláží.

Sport a zábava

Zdejší vody nahrávají jachtařům a milovníkům windsurfingu. Jachtaři ocení výborný přístav Marina Dalmacija s celoročním provozem.

V letní sezóně probíhají v městečku Sukošanské noci s kulturním a zábavným programem – hudební a divadelní představení. V městečku se nachází mnoho restaurací a vinných sklípků. Sukošan je nazýván městem písně a vína.

Ubytování

Ubytování lze vybrat jak v hotelu, tak i v různých soukromých apartmánech nebo pro méně náročné turisty v dobře vybaveném kempu (Malenica a Oliva).

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 26.06. 2012 (2168 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©