Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:29
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Cestopisy z Chorvatska
[ Cestopisy z Chorvatska ]

·Kniha: Chorvatsko - dovolená s dětmi
·Mali Rat a Omiš (Jiří Kalla)
·Dovolená Dalmácie 2008 (Jiří Kalla)
·Solin (Jiří Kalla)
·Národní park Biokovo a hora Sv. Jure (Jiří Kalla)
·Výlet do Dobrovníku
·Šibenik (Jiří Kalla)
·Národní park Krka (Jiří Kalla)
·Červené a Modré jezero (Jiří Kalla)

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Starigrad - Paklenica
Starigrad – Paklenica


Poloha a základní informace

Starigrad – Paklenica je letovisko v severní Dalmácii. Leží u Jadranské magistrály, cca 45km směrem na jihovýchod od Karlobagu. Největším lákadlem tohoto místa je pohoří Velebit a národní park Paklenica, který se nachází na jeho přímořských svazích. V obci žije asi 1100 stálých obyvatel.


Historie a památky

Na mysu Stara kula můžete obdivovat zbytky protiturecké obranné věže Večka kula, která zde stála od 16. století a z níž se místní chránili před častými tureckými nájezdy. Nedaleko mysu stojí předrománský kostelík sv. Petra z 10. století a zbytky římské nekropole z 1. a 2. století. Při procházce v okolí kostela narazíte na 20 stéčků, středověkých náhrobních kamenů sekty bogomilů.


Koupání a pláže

V letovisku můžete využívat pěkné oblázkové pláže s dostatkem vegetace poskytující v horkých letních měsících příjemný stín. K největším plážím široko daleko patří pláž Pisak s mělčinou při břehu. Pláž u hotelu Bluesun Alan obdržela exkluzivní ocenění Modrá vlajka.


Sport

Zdejší vody jsou vhodné pro jachting, windsurfing, vodní lyžování, ale i další vodní sporty. Na souši si můžete zahrát plážový volejbal, tenis, minigolf. Horolezci i turisté si užijí v NP Paklenica.


Ubytování

Starigrad – Paklenica nabízí široké možnosti ubytování – vybrat si můžete z hotelů, soukromých apartmánů či několika kempů.


Výlety

Nejaktraktivnější oblastí NP Paklenica je oblast kaňonů Velika Paklenica a Mala Paklenica.

http://www.maminky.eu/jamalka/pictures/Paklenica_14525042_100906_XS.jpgCopyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 07.08. 2011 (3198 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©