Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 07:23
Den: Neděle
Týden: 26
Datum: 25. června
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Ivan
Zítra: Adriana
Pozítří: Ladislav

Regiony

Sponzorované odkazy


Přírodní krásy Chorvatska
[ Přírodní krásy Chorvatska ]

·Skalní klášter Blaca - ostrov Brač
·Arboretum Trsteno poblíž Dubrovníku
·Tuleň středomořský v jeskyni na Cresu
·Jeskyně Baredine u Poreče
·Kupa - hraniční řeka
·Řeka Korana pro vodáky
·Ostrov lásky Galešnjak
·Jeskyně Biserujka na Krku
·Močály Kopački Rit

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Starigrad - Paklenica
Starigrad – Paklenica


Poloha a základní informace

Starigrad – Paklenica je letovisko v severní Dalmácii. Leží u Jadranské magistrály, cca 45km směrem na jihovýchod od Karlobagu. Největším lákadlem tohoto místa je pohoří Velebit a národní park Paklenica, který se nachází na jeho přímořských svazích. V obci žije asi 1100 stálých obyvatel.


Historie a památky

Na mysu Stara kula můžete obdivovat zbytky protiturecké obranné věže Večka kula, která zde stála od 16. století a z níž se místní chránili před častými tureckými nájezdy. Nedaleko mysu stojí předrománský kostelík sv. Petra z 10. století a zbytky římské nekropole z 1. a 2. století. Při procházce v okolí kostela narazíte na 20 stéčků, středověkých náhrobních kamenů sekty bogomilů.


Koupání a pláže

V letovisku můžete využívat pěkné oblázkové pláže s dostatkem vegetace poskytující v horkých letních měsících příjemný stín. K největším plážím široko daleko patří pláž Pisak s mělčinou při břehu. Pláž u hotelu Bluesun Alan obdržela exkluzivní ocenění Modrá vlajka.


Sport

Zdejší vody jsou vhodné pro jachting, windsurfing, vodní lyžování, ale i další vodní sporty. Na souši si můžete zahrát plážový volejbal, tenis, minigolf. Horolezci i turisté si užijí v NP Paklenica.


Ubytování

Starigrad – Paklenica nabízí široké možnosti ubytování – vybrat si můžete z hotelů, soukromých apartmánů či několika kempů.


Výlety

Nejaktraktivnější oblastí NP Paklenica je oblast kaňonů Velika Paklenica a Mala Paklenica.

http://www.maminky.eu/jamalka/pictures/Paklenica_14525042_100906_XS.jpgCopyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 07.08. 2011 (2719 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©