Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 22:17
Den: Neděle
Týden: 08
Datum: 25. února
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Liliana
Zítra: Dorota
Pozítří: Alexandr

Regiony

Sponzorované odkazy


Přírodní krásy Chorvatska
[ Přírodní krásy Chorvatska ]

·Skalní klášter Blaca - ostrov Brač
·Arboretum Trsteno poblíž Dubrovníku
·Tuleň středomořský v jeskyni na Cresu
·Jeskyně Baredine u Poreče
·Kupa - hraniční řeka
·Řeka Korana pro vodáky
·Ostrov lásky Galešnjak
·Jeskyně Biserujka na Krku
·Močály Kopački Rit

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Savudrija

Poloha a základní informace

Savudrija je menší rybářské městečko. Najdete jej na severozápadě Istrijského poloostrova. Nejbližšími většími městy jsou Umag (7km) a Poreč (cca 40km).

Zajímavý pohled poskytují rybářské čluny, které jsou zvláštním způsobem zakotveny v místním přístavu mimo sezónu, aby byly chráněny před zimními bouřemi a větry. Rybářské čluny jsou zavěšovány na vysoké tyče, na něž jsou vytaženy pomocí kladky. Až v rybářské sezóně jsou spouštěny zpět na vodu.


Pláže a koupání

Na plážích v Savudriji převládají oblázky a kamínky, na některých místech jsou betonová plata a skály. Příjemný stín tvoří borové háje, které se táhnou až k plážím.


Sport a zábava

Z vodních sportů jsou zde dobré podmínky pro windsurfing, pobřežní vody v okolí Savudrije však nejsou vhodné pro podmořský rybolov. Využít lze místní tenisové kurty a hřiště pro volejbal, basketbal či fotbal, zahrát si můžete kuželky nebo pingpong

V srpnu se zde koná letní festival plný zábavy s názvem Savudrijské noci.Historie a památky

Na mysu Savudrija byl v roce 1826 vystavěn maják, který patří k nejstarším v celém Chrovatsku. Nedaleko majáku stojí kostel Sveti Ivan, jehož základy pochází z 11. století.


Ubytování

Ubytovací zařízení jsou mimo městečko. Vybrat si můžete z apartmánů a vil, které zde byly vystavěny poměrně nedávno. Savudrija se zahrnuje do hotelové aglomerace Umagu.Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 04.01. 2012 (2690 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©