Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:24
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Destinace v Chorvatsku
[ Destinace v Chorvatsku ]

·Kabinová lanovka - Dubrovník
·Bakar
·Vrbnik - starobylé městečko
·Malebná podbiokovská vesnice Bast
·Jezera - ráj jachtařů
·Grožnjan - Město umělců
·Evropská čínská zeď ve Stonu
·Hum - nejmenší městečko na světě
·Lonely Planet doporučuje Dubrovník turistům z celého světa

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Novigrad


 

Novigrad

Poloha a základní informace

Městečko a přístav se 4000 obyvateli Novigrad se nachází na západním pobřeží Istrijského poloostrově asi 16km směrem na jih od většího turistického centra Umagu. Původně leželo na ostrově, ten byl ale v 18. století spojen náspem s pevninou.

Historie

V místech, kde nyní stojí městečko Novigrad, byla římská osada Aemona, později byzantská Neapolis (z překladu vzniklo po příchodu Slovanů současné jméno Novigrad). Od roku 1270 patřil Novigrad k Benátské republice.

Památky

Centrum starého města leží na vápencovém poloostrově. Zachovalo si středověký ráz a o úzké křivolaké uličky a malá náměstíčka zde není nouze. Ve městě najdete zbytky původního městského opevnění, mnoho zajímavých historických staveb jako například farní kostel zasvěcený panně Marii, sv. Pelagiovi a sv. Maxmilianovi, kostel sv. Agaty z 10.-11. století., palác Urizzi

Ubytování v Novigradu

V Novigradu mají turisté z čeho vybírat i co se týká ubytovacích služeb. Jsou zde několika hvězdičkové hotely, možnosti ubytování v soukromí, ale i kemp. Inspirovat se můžete například zde: Hotel Nautica, Hotel Cittar, Hotel Sveti Benedikt, nedaleký kemp Lanterna

Koupání a pláže

Riviéra začíná v severní části u Daljy a táhne se směrem k jihu, kde ústí do moře řeka Mirna. Novigrad nabízí krásné koupání buď přímo ve městě nebo v přilehlých zátokách. Pláže jsou většinou tvořeny betonovými platy.

Promenáda

Příjemná promenáda, tzv. lungo mare, vede podél moře až k přístavu. Je to jedna z nejvíce chráněných promenád na celém Jadranu, všudypřítomné borovice zde tvoří přirozený stín a úkryt před žhnoucím sluncem.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 19.12. 2010 (5113 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©