Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 10:53
Den: Neděle
Týden: 51
Datum: 17. prosince
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Daniel
Zítra: Miloslav
Pozítří: Ester

Regiony

Sponzorované odkazy


Přírodní krásy Chorvatska
[ Přírodní krásy Chorvatska ]

·Skalní klášter Blaca - ostrov Brač
·Arboretum Trsteno poblíž Dubrovníku
·Tuleň středomořský v jeskyni na Cresu
·Jeskyně Baredine u Poreče
·Kupa - hraniční řeka
·Řeka Korana pro vodáky
·Ostrov lásky Galešnjak
·Jeskyně Biserujka na Krku
·Močály Kopački Rit

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Novigrad


 

Novigrad

Poloha a základní informace

Městečko a přístav se 4000 obyvateli Novigrad se nachází na západním pobřeží Istrijského poloostrově asi 16km směrem na jih od většího turistického centra Umagu. Původně leželo na ostrově, ten byl ale v 18. století spojen náspem s pevninou.

Historie

V místech, kde nyní stojí městečko Novigrad, byla římská osada Aemona, později byzantská Neapolis (z překladu vzniklo po příchodu Slovanů současné jméno Novigrad). Od roku 1270 patřil Novigrad k Benátské republice.

Památky

Centrum starého města leží na vápencovém poloostrově. Zachovalo si středověký ráz a o úzké křivolaké uličky a malá náměstíčka zde není nouze. Ve městě najdete zbytky původního městského opevnění, mnoho zajímavých historických staveb jako například farní kostel zasvěcený panně Marii, sv. Pelagiovi a sv. Maxmilianovi, kostel sv. Agaty z 10.-11. století., palác Urizzi

Ubytování v Novigradu

V Novigradu mají turisté z čeho vybírat i co se týká ubytovacích služeb. Jsou zde několika hvězdičkové hotely, možnosti ubytování v soukromí, ale i kemp. Inspirovat se můžete například zde: Hotel Nautica, Hotel Cittar, Hotel Sveti Benedikt, nedaleký kemp Lanterna

Koupání a pláže

Riviéra začíná v severní části u Daljy a táhne se směrem k jihu, kde ústí do moře řeka Mirna. Novigrad nabízí krásné koupání buď přímo ve městě nebo v přilehlých zátokách. Pláže jsou většinou tvořeny betonovými platy.

Promenáda

Příjemná promenáda, tzv. lungo mare, vede podél moře až k přístavu. Je to jedna z nejvíce chráněných promenád na celém Jadranu, všudypřítomné borovice zde tvoří přirozený stín a úkryt před žhnoucím sluncem.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 19.12. 2010 (4823 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©