Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 06:48
Den: Středa
Týden: 16
Datum: 25. dubna
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Marek
Zítra: Oto
Pozítří: Jaroslav

Regiony

Sponzorované odkazy


Ubytování v Chorvatsku
[ Ubytování v Chorvatsku ]

·Dovolená v Omiši - na co je dobré dát si pozor

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Novi Vinodolski
 

Novi Vinodolski

Poloha a základní informace

Novi Vinodolski (nebo někdy zkráceně Novi) je pěkné přímořské letovisko s dlouhou tradicí turistického ruchu, které se nachází na břehu Velebitského průlivu (Velebitski kanal), asi 9 km od Crikvenice. Je položeno ve svahu nad mořem, na kopci se rozkládá stará část města a u moře nová část s turistickými zařízeními. Celkový počet obyvatel je asi 3800, živí se rybolovem, pěstováním vinné révy a především cestovním ruchem.

Historie a památky

Na místě, kde se dnes rozkládá městečko, stála kdysi římská osada. V místním parku naleznete zříceninu Lopar, jež je zbytkem opevnění z té doby. Staré historické části města dominuje frankopanský hrad z 13. století. V roce 1288 zde byl hlaholicí sepsán významný dokument chorvatského zvykovéko práva tzv. Vinodolski zakonik, podle kterého soudy rozhodovaly až do poloviny 19. století. Hrad byl v 19. století přestaven na zámek, z původního gotického hradu se dochovala opevněná věž Kvadrac. Za prohlídku stojí i bohatě zařízený farní kostel sv. Filipa a Jakuba nebo kostel Nejsvětější Trojice s dochovanými nástěnnými malbami z 15. století.

Pláže a koupání

Novi Vinodolski má bohatou vegetaci, borové háje sahají až k moři a zpříjemňují svým stínem pobyt na pláži. Pláže jsou pěkné a moře vhodné jak ke koupání tak pro provozování různých druhů vodních sportů – vodní lyže, windsurfing, potápění. V zátoce Lišanj se nachází pěkná pískovo oblázková pláž s pozvolným vstupem do vody, která byla oceněna Modrou vlajkou.

Doprava

Novi Vinodolski se nachází přímo při magistrále.

Ubytování

Ubytovací kapacity se velmi rozrostly. Vybrat si můžete z hotelů, apartmánů či ubytování v soukromí, kterého je zde velké množství. Pro skromnější ubytování můžete využít kemp Punta Povile.

Zábava

V letovisku se nacházejí restaurace, kavárny, bary, diskotéky i letní taneční terasy. Populární je velký srpnový Letní karneval, který na pár dní zaplní město a na kterém vystupuje více než 3000 masek.Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 14.07. 2011 (3911 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©