Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 22:23
Den: Neděle
Týden: 08
Datum: 25. února
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Liliana
Zítra: Dorota
Pozítří: Alexandr

Regiony

Sponzorované odkazy


Přírodní krásy Chorvatska
[ Přírodní krásy Chorvatska ]

·Skalní klášter Blaca - ostrov Brač
·Arboretum Trsteno poblíž Dubrovníku
·Tuleň středomořský v jeskyni na Cresu
·Jeskyně Baredine u Poreče
·Kupa - hraniční řeka
·Řeka Korana pro vodáky
·Ostrov lásky Galešnjak
·Jeskyně Biserujka na Krku
·Močály Kopački Rit

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Novi Vinodolski
 

Novi Vinodolski

Poloha a základní informace

Novi Vinodolski (nebo někdy zkráceně Novi) je pěkné přímořské letovisko s dlouhou tradicí turistického ruchu, které se nachází na břehu Velebitského průlivu (Velebitski kanal), asi 9 km od Crikvenice. Je položeno ve svahu nad mořem, na kopci se rozkládá stará část města a u moře nová část s turistickými zařízeními. Celkový počet obyvatel je asi 3800, živí se rybolovem, pěstováním vinné révy a především cestovním ruchem.

Historie a památky

Na místě, kde se dnes rozkládá městečko, stála kdysi římská osada. V místním parku naleznete zříceninu Lopar, jež je zbytkem opevnění z té doby. Staré historické části města dominuje frankopanský hrad z 13. století. V roce 1288 zde byl hlaholicí sepsán významný dokument chorvatského zvykovéko práva tzv. Vinodolski zakonik, podle kterého soudy rozhodovaly až do poloviny 19. století. Hrad byl v 19. století přestaven na zámek, z původního gotického hradu se dochovala opevněná věž Kvadrac. Za prohlídku stojí i bohatě zařízený farní kostel sv. Filipa a Jakuba nebo kostel Nejsvětější Trojice s dochovanými nástěnnými malbami z 15. století.

Pláže a koupání

Novi Vinodolski má bohatou vegetaci, borové háje sahají až k moři a zpříjemňují svým stínem pobyt na pláži. Pláže jsou pěkné a moře vhodné jak ke koupání tak pro provozování různých druhů vodních sportů – vodní lyže, windsurfing, potápění. V zátoce Lišanj se nachází pěkná pískovo oblázková pláž s pozvolným vstupem do vody, která byla oceněna Modrou vlajkou.

Doprava

Novi Vinodolski se nachází přímo při magistrále.

Ubytování

Ubytovací kapacity se velmi rozrostly. Vybrat si můžete z hotelů, apartmánů či ubytování v soukromí, kterého je zde velké množství. Pro skromnější ubytování můžete využít kemp Punta Povile.

Zábava

V letovisku se nacházejí restaurace, kavárny, bary, diskotéky i letní taneční terasy. Populární je velký srpnový Letní karneval, který na pár dní zaplní město a na kterém vystupuje více než 3000 masek.Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 14.07. 2011 (3768 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©