Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 01:26
Den: Sobota
Týden: 42
Datum: 21. října
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Brigita
Zítra: Sabina
Pozítří: Teodor

Regiony

Sponzorované odkazy


Přírodní krásy Chorvatska
[ Přírodní krásy Chorvatska ]

·Skalní klášter Blaca - ostrov Brač
·Arboretum Trsteno poblíž Dubrovníku
·Tuleň středomořský v jeskyni na Cresu
·Jeskyně Baredine u Poreče
·Kupa - hraniční řeka
·Řeka Korana pro vodáky
·Ostrov lásky Galešnjak
·Jeskyně Biserujka na Krku
·Močály Kopački Rit

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Medulin


 

Medulin

Poloha a základní informace

Medulin je velmi populární turistické letovisko, které se nachází na Istrijském poloostrově asi 10km směrem na jihovýchod od Puly u Medulinské zátoky mezi poloostrovy Kamenjak a Marlera. Je součástí tzv. Medulinské riviéry, ke které patří dále Premantura, Banjole, Pješčana uvala, Pomer a Vinkuran. Medulin je správním střediskem této oblasti, žije zde 2500 stálých obyvatel, kteří se živí především turismem.

Historie a památky

Město Medulin má bohatou historii, oblast byla osídlena již ve starověku. Římané uchváceni zdejším podnebím zde stavěli své luxusní vily. Zbytky nejkrásnějších z nich postavené ve 4. století lze spatřit na poloostrově Vižula. Původně rybářská vesnička se rozvinula v atraktivní turistické letovisko.

Další významnou památkou je farní kostel sv. Agnes z 15. století s 33m vysokou věží a zvonicí.

Koupání a pláže

Medulinská riviéra má zhruba 80km pláží vynikajících nejen svou krásou, ale také různorodostí – naleznete zde různé typy pláží – písečné, oblázkové, skalnaté, vystavené po celý den slunci či kryté před sluncem bohatou vegetací – každý si zkrátka vybere.

V Medulinu se nachází jedinečná písečná pláž Bijeca, je asi 1km dlouhá, vhodná především pro rodiny s dětmi. Příjemná je také 2km dlouhá oblázková pláž na přilehlém poloostrově Kašteja.

Sportovní vyžití

Díky příznivým klimatickým podmínkám je Medulin místem, kde trénují nejlepší evropští sportovci a sportovní týmy. Mimo jiné zde bylo vystaveno 6 fotbalových hřišť a profesionální atletický stadion. Pro veřejnost jsou zde připraveny tenisové kurty, minigolf, hřiště pro plážový volejbal. Z vodních sportů si zde můžete užít jachting, windsurfing, půjčit si šlapadlo či vodní skůtr.

Ubytování

V Medulinu máte široké možnosti ubytování, je velmi dobře vybaven všemi typy ubytovacích kapacit hotely počínaje, apartmány a ubytování v soukromí konče. Podél pobřeží se nachází 18 kempů. Na své si přijdou i vyznavači naturismu, kteří mají možnost se ubytovat v nedalekém středisku Kažela, jež vyniká velmi příjemnými přírodními podmínkami a bohatou vegetací chránící před horkým sluncem.

Výlety

Na výlet můžete vyrazit do nedaleké Puly, na Brijunské ostrovy, kde se nachází národní park a safari. Pro milovníky potápění a podmořského rybolovu jsou příznivé podmínky v nedaleké rybářské obci Ližnjak. Navštívit můžete blízké ostrovy Ceja, Levan nebo Bodulaš.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 07.02. 2011 (4871 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©