Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:31
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Destinace v Chorvatsku
[ Destinace v Chorvatsku ]

·Kabinová lanovka - Dubrovník
·Bakar
·Vrbnik - starobylé městečko
·Malebná podbiokovská vesnice Bast
·Jezera - ráj jachtařů
·Grožnjan - Město umělců
·Evropská čínská zeď ve Stonu
·Hum - nejmenší městečko na světě
·Lonely Planet doporučuje Dubrovník turistům z celého světa

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Medulin


 

Medulin

Poloha a základní informace

Medulin je velmi populární turistické letovisko, které se nachází na Istrijském poloostrově asi 10km směrem na jihovýchod od Puly u Medulinské zátoky mezi poloostrovy Kamenjak a Marlera. Je součástí tzv. Medulinské riviéry, ke které patří dále Premantura, Banjole, Pješčana uvala, Pomer a Vinkuran. Medulin je správním střediskem této oblasti, žije zde 2500 stálých obyvatel, kteří se živí především turismem.

Historie a památky

Město Medulin má bohatou historii, oblast byla osídlena již ve starověku. Římané uchváceni zdejším podnebím zde stavěli své luxusní vily. Zbytky nejkrásnějších z nich postavené ve 4. století lze spatřit na poloostrově Vižula. Původně rybářská vesnička se rozvinula v atraktivní turistické letovisko.

Další významnou památkou je farní kostel sv. Agnes z 15. století s 33m vysokou věží a zvonicí.

Koupání a pláže

Medulinská riviéra má zhruba 80km pláží vynikajících nejen svou krásou, ale také různorodostí – naleznete zde různé typy pláží – písečné, oblázkové, skalnaté, vystavené po celý den slunci či kryté před sluncem bohatou vegetací – každý si zkrátka vybere.

V Medulinu se nachází jedinečná písečná pláž Bijeca, je asi 1km dlouhá, vhodná především pro rodiny s dětmi. Příjemná je také 2km dlouhá oblázková pláž na přilehlém poloostrově Kašteja.

Sportovní vyžití

Díky příznivým klimatickým podmínkám je Medulin místem, kde trénují nejlepší evropští sportovci a sportovní týmy. Mimo jiné zde bylo vystaveno 6 fotbalových hřišť a profesionální atletický stadion. Pro veřejnost jsou zde připraveny tenisové kurty, minigolf, hřiště pro plážový volejbal. Z vodních sportů si zde můžete užít jachting, windsurfing, půjčit si šlapadlo či vodní skůtr.

Ubytování

V Medulinu máte široké možnosti ubytování, je velmi dobře vybaven všemi typy ubytovacích kapacit hotely počínaje, apartmány a ubytování v soukromí konče. Podél pobřeží se nachází 18 kempů. Na své si přijdou i vyznavači naturismu, kteří mají možnost se ubytovat v nedalekém středisku Kažela, jež vyniká velmi příjemnými přírodními podmínkami a bohatou vegetací chránící před horkým sluncem.

Výlety

Na výlet můžete vyrazit do nedaleké Puly, na Brijunské ostrovy, kde se nachází národní park a safari. Pro milovníky potápění a podmořského rybolovu jsou příznivé podmínky v nedaleké rybářské obci Ližnjak. Navštívit můžete blízké ostrovy Ceja, Levan nebo Bodulaš.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 07.02. 2011 (5232 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©