Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 10:53
Den: Neděle
Týden: 51
Datum: 17. prosince
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Daniel
Zítra: Miloslav
Pozítří: Ester

Regiony

Sponzorované odkazy


Počasí v Chorvatsku
[ Počasí v Chorvatsku ]

·O víkendu přijde do Chorvatska další vlna veder
·Co dělat, když na Jadranu prší

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Martinšćica
Martinšćica


Poloha a základní informace

Obec Martinšćica leží na západním pobřeží ostrova Cres. Od hlavního města Cres je vzdálena asi 23km. Jiné další letovisko se na Cresu v podstatě nenachází. Žije zde okolo 200 stálých obyvatel, kteří se živí lovem ryb a cestovním ruchem.


Historie a památky

Zdejší kláštěr mnichů hlaholášů s kostelem sv. Jeronýma pochází z počátku 16. století. Významný rod Sforzů si nechal vedle něj vystavět opevněné rodinné sídlo s vysokými ochrannými zdmi a střílnou. Ve vesnici se také nachází středověký kostel sv. Martina, který byl přestavěn v průběhu 19. století.


Pláže a koupání

V Martinšćici si užijete koupání na krásné 500 metrů dlouhé pláži Slatina, která se táhne při mořském pobřeží v blízkosti stejnojmenného kempu. Pláž je oblázková s dostatkem vegetace. Byla oceněna Modrou vlajkou.


Sport

Veškerá sportoviště v Martinšćici naleznete v kempu Slatina – hřiště na volejbal, nohejbal, tenisové kurty. Milovníci vodních sportů jsou zde také vítáni a neveze-li si vybavení s sebou, mohou si je zde zapůjčit. Provozovat zde mohou potápění, podmořský rybolov, jízdu na surfu, vodních lyžích či člunech.


Ubytování

Ubytovat se turisté mohou jak v hotelu tak v soukromých apartmánech. Jednodušší ubytování poblíž krásné pláže nabízí kemp Slatina.


Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 22.09. 2011 (2940 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©