Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 10:56
Den: Neděle
Týden: 51
Datum: 17. prosince
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Daniel
Zítra: Miloslav
Pozítří: Ester

Regiony

Sponzorované odkazy


Přírodní krásy Chorvatska
[ Přírodní krásy Chorvatska ]

·Skalní klášter Blaca - ostrov Brač
·Arboretum Trsteno poblíž Dubrovníku
·Tuleň středomořský v jeskyni na Cresu
·Jeskyně Baredine u Poreče
·Kupa - hraniční řeka
·Řeka Korana pro vodáky
·Ostrov lásky Galešnjak
·Jeskyně Biserujka na Krku
·Močály Kopački Rit

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Lovran


 

Lovran

Poloha a základní informace

Lovran je malé městečko na Kvarnerské riviéře 7km od Opatije. Nachází se pod svahy pohoří Učka, jež je chrání před nepříznivými vlivy z pevniny. Díky tomu město vyniká množstvím vegetace a velmi mírným a příjemným podnebím. Je plné krásných zahrad a parků, nejtypičtějšími dřevinami jsou jedlé kaštanovníky, vavříny a višně. Lovran je hojně navštěvovaným letoviskem, které nabízí kvalitní koupání a ubytování.

Historie a památky

První zmínka o Lovranu pochází ze 7. století, byl jednou z nejstarších osad v ilyrské Liburnii. Za vlády Římanů zde vyrostlo mnoho vil a letních sídel. Ve 14. století se dostalo pod nadvládu Rakouska a v roce 1918 bylo připojeno k Itálii.

Městečko má malebný středověký ráz, pěkné náměstí s řadou patricijských domů zdobených portály a balkóny a středověkou městskou věž. Dochovala se brána z původního opevnění města, kostel sv. Jiří ze 14. století a malý romásnký kostelík Sveto Trojstvo u moře.

Pláže a koupání

V Lovranu lze navštívit dvě hlavní městské pláže Peharovo a Kvarner (obě oceněny Modrou vlajkou) a mnoho dalších menších pláží, které se nachází v blízkosti jednotlivých hotelů.

Sport

Lovran je vhodným místem pro provozování různých druh vodních sportů jako jsou například jachting, potápění, vodní lyžování a podmořský rybolov. Najdete zde i kurty na tenis, nohejbal či volejbal. Pro náročnější turisty se nabízí výstupy do pohoří Učka a pro cyklisty dostatek stezek.

Promenáda „lungo mare“

Příjemnou promenádou podél moře lze projít mezi obcemi Lovran – Opatije – Volosko. Celá cesta je cca 11km dlouhá.

Název města Lovran

Název městečka vychází ze slova „lovor“ nebo-li vavřín. Vavřín je jedním z nejčastějších dřevin, které zde v minulosti rostly a stále rostou.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 03.05. 2011 (3973 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©