Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 01:24
Den: Sobota
Týden: 42
Datum: 21. října
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Brigita
Zítra: Sabina
Pozítří: Teodor

Regiony

Sponzorované odkazy


Ubytování v Chorvatsku
[ Ubytování v Chorvatsku ]

·Dovolená v Omiši - na co je dobré dát si pozor

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Lovran


 

Lovran

Poloha a základní informace

Lovran je malé městečko na Kvarnerské riviéře 7km od Opatije. Nachází se pod svahy pohoří Učka, jež je chrání před nepříznivými vlivy z pevniny. Díky tomu město vyniká množstvím vegetace a velmi mírným a příjemným podnebím. Je plné krásných zahrad a parků, nejtypičtějšími dřevinami jsou jedlé kaštanovníky, vavříny a višně. Lovran je hojně navštěvovaným letoviskem, které nabízí kvalitní koupání a ubytování.

Historie a památky

První zmínka o Lovranu pochází ze 7. století, byl jednou z nejstarších osad v ilyrské Liburnii. Za vlády Římanů zde vyrostlo mnoho vil a letních sídel. Ve 14. století se dostalo pod nadvládu Rakouska a v roce 1918 bylo připojeno k Itálii.

Městečko má malebný středověký ráz, pěkné náměstí s řadou patricijských domů zdobených portály a balkóny a středověkou městskou věž. Dochovala se brána z původního opevnění města, kostel sv. Jiří ze 14. století a malý romásnký kostelík Sveto Trojstvo u moře.

Pláže a koupání

V Lovranu lze navštívit dvě hlavní městské pláže Peharovo a Kvarner (obě oceněny Modrou vlajkou) a mnoho dalších menších pláží, které se nachází v blízkosti jednotlivých hotelů.

Sport

Lovran je vhodným místem pro provozování různých druh vodních sportů jako jsou například jachting, potápění, vodní lyžování a podmořský rybolov. Najdete zde i kurty na tenis, nohejbal či volejbal. Pro náročnější turisty se nabízí výstupy do pohoří Učka a pro cyklisty dostatek stezek.

Promenáda „lungo mare“

Příjemnou promenádou podél moře lze projít mezi obcemi Lovran – Opatije – Volosko. Celá cesta je cca 11km dlouhá.

Název města Lovran

Název městečka vychází ze slova „lovor“ nebo-li vavřín. Vavřín je jedním z nejčastějších dřevin, které zde v minulosti rostly a stále rostou.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 03.05. 2011 (3858 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©