Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:22
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Ubytování v Chorvatsku
[ Ubytování v Chorvatsku ]

·Dovolená v Omiši - na co je dobré dát si pozor

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Labin


Labin

Poloha a základní informace

Město Labin se nachází ve vnitrozemí na jihovýchodě Istrijského poloostrova, cca 5km od Rabacu. Žije zde asi 8tis. stálých obyvatel. Město se skládá ze dvou částí – stará historická část města se rozkládá na kopci, ze kterého je pěkný výhled na moře a okolí (pohoří U4ka, město Rabac, Kvarnerský region, Gorski Kotar a Velebit). Nová část města vznikla „pod kopcem“ v době, kdy se zde mohutně rozvíjela těžba v uhelných dolech v 19. století. Labin byl velmi významným báňským městem až do rku 1999, kdy zde byly doly uzavřeny.

Pláže a koupání

K moři v oblasti Rabacu je to cca 10minut autem. Jsou tam velmi pěkné štěrkové i oblázkové pláže, čisté moře a dostatek vegetace, která vám zpříjemní pobyt u moře. Nachází se zde mnoho malých zátok. Nejznámější pláží je pláž Maslinica ve stejnojmenné zátoce, byla oceněna Modrou vlajkou.

Historie a památky

Původní jméno města je Albona a první zmínky o něm pocházejí již z roku 285 n. l.

Historické centrum Labinu je pěkně zachovalé, uvidíte zde staré domy, paláce, uličky a sakrální památky. Historické jádro Labinu tvoří středověká část uvnitř hradeb a oblast v okolí Titova náměstí pocházející z benátské epochy. Tady stojí také radnice, bastion ze 17. století, lodžie (1550) a brána sv. Flory (1587) se lvem sv. Marka. Na náměstí Stari Trg se rozkládá gotický kostel Narození Panny Marie. Byl zbudován ve 14. stol., ale od té doby prošel řadou změn.

Příjemnou atmosféru městečka dokreslují mnohé malé obchůdky, kavárny a bary či galerie.

 

Sport a zábava

V Labinu se koná v letních měsících Labinské kulturní léto, jedná se o festival klasické hudby. Posedět lze v rozličných malebných kavárničkách, prohlédnout a nakoupit si můžete v mnohých menších galeriích.

Za návštěvu stojí městské muzeum, ve kterém se nachází lapidárium, etnografická sbírka, hornická sbírka, sbírka umění atd.

 

Doprava

Labin se nachází na hlavní trase mezi městy Rijeka a Pula.

Ubytování

Možností kde se ubytovat je poměrně dost, vybrat si můžete z penzionů i soukromých apartmánů. Např. na těchto stránkách:

http://www.chorvatsko-ubytovanie.eu/cz/labin

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 14.06. 2012 (2192 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©