Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 06:52
Den: Středa
Týden: 16
Datum: 25. dubna
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Marek
Zítra: Oto
Pozítří: Jaroslav

Regiony

Sponzorované odkazy


Ubytování v Chorvatsku
[ Ubytování v Chorvatsku ]

·Dovolená v Omiši - na co je dobré dát si pozor

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kvarner


Západ slunce nad Krkem
       
        Jedna z nejnavštěvovanějších oblastí, která se rozkládá na severu země mezi istrijským poloostrovem a Severní Dalmácií s množstvím letovisek a turistických oblastí. Oblast Kvarneru se táhne na pobřeží od opatijské riviéry až k ostrovu Pag.  Kvarner těží ze své výhodné polohy, která je velmi dobře dostupná a blízká pro středoevropské země. Centrem tohoto regionu je město Rijeka, ve kterém žije asi polovina obyvatel celé oblasti. Toto město je zároveň největším chorvatským přístavem, ve kterém dochází ke křížení pevninských a námořních cest. Rijeka je ekonomickým, administrativním, ale i kulturním centrem (velmi známý je Letní Rijecký festival).


  Pohled na Krk z pobřeží Přístav Jablanac Pláž v Bašce na ostrově Krk 

Významná letoviska:

Opatia - jedno z nejstrších turistických center. Najdete zde luxusní hotely a udržnované parky.
Novi Vinodolski - rovněž dlouhá turistická tradice. Bohatá nabídka hotelů a ubytovacích kapacit.
Ostrov Cres - ráj pro milovníky přírody a klidné romantické dovolené. Zajímavostí je přísně chráněné sladkovodní Vranské jezero o rozloze 6 km2, které slouží jako zásobárna pitné vody pro ostrov. Cres tvořil původně jeden celek s ostrovem Lošinj, avšak již ve starověku byl rozdělem průplavem pro snadnější námořní plavbu.
Ostrov Krk - největší ostrov u Chorvatského pobřeží s vyjímečně bohatou nabídkou služeb pro turisty. Vyniká rovněž kulturním a historickým bohatstvím. Velkou výhodou tohoto ostrova je výborná dopravní dostupnost, kterou zajišťuje Krcký most, který spojuje ostrov s pevninou.
Ostrov Rab - hornatý ostrov, na kterém na první pohled zaujme část přivrácená k pevnině, která je pustá, bez jakéhokoliv rostlinstva. Může za to vítr Bóra, který silou orkánu vane od pevniny směrem na moře. Rab je proslulý velmi vysokým počtem slunečných dnů a rovněž písečnou Rajskou pláží.

Další letoviska: Baška, Crikvenica, Jablanac, Karlobag, Klenovica, Lukovo, Mali Lošinj, Opatija, Punat, Senj, Stara Baska

Užitečné linky:
http://www.kvarner.hr
Mapa Kvarneru
Interaktivní mapu si můžete přibližovat  kolečkem myši po kliknutí na mapu nebo tlačítkem v levém horním rohu mapy. S mapou je možné rovněž pohybovat tažením myši. Mapa obsahuje i mapy největších chorvatských měst Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Zadar, Pula, Dubrovnik, Šibenik, které se Vám zobrazí po kliknutí na příslušné město.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 18.05. 2007 (15597 čtenářů)

[ Zpět ]