Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 06:54
Den: Středa
Týden: 16
Datum: 25. dubna
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Marek
Zítra: Oto
Pozítří: Jaroslav

Regiony

Sponzorované odkazy


Počasí v Chorvatsku
[ Počasí v Chorvatsku ]

·O víkendu přijde do Chorvatska další vlna veder
·Co dělat, když na Jadranu prší

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kraljevica
Kraljevica

Poloha a základní informace

Kraljevica je menší mětečko s přístavem v oblasti Kvarneru. Leží mezi Rijekou (12km) a Crikvenicí, cca 30 km od Opatije, nedaleko mostu, který spojuje pevninu s ostrovem Krk. Rozkládá se u vstupu do Bakarského zálivu. Ve městě žije asi 3tisíce stálých obyvatel. Nachází se zde loděnice.

Historie a památky
První zmínky o Kraljevici pocházejí z 13. století. Kraljevici dominují dva středověké zámky chorvatských rodů Zrinských a Frankopanů. Ti podpořili velkou měrou rozmach města v 17. století, kdy zde svá sídla začali budovat. Sídlo Zrinských je o něco starší a je nazvaný Novi Grad, naopak mladší stavba rodu Frankopanů se jmenuje Stari Grad.
V Kraljevické loděnici byl zaměstnaný Josip Broz Tito, pozdější hlava Jugoslávie. Poté, co se stal prezidentem, dostala loděnice jeho jméno.

Pláže a koupání
Oblázková pláž na poloostrově Oštro a v zátoce Grabrova.

Sport a zábava
Pro vodní sporty jako potápění či jachting nabízí zdejší vody pěkné podmínky.
V sídle Frankopanů se koná festival Léto u Frankopanů, na kterém vystupují růná hudební uskupení přímo v historických prostorách.

Ubytování
Přímo v obci nejsou ubytovací kapacity. Ubytovat se lze na nedalekém poloostrůvku Oštro nebo v zátoce Grabrova, kde se nachází hotel Uvala Scott..Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 23.01. 2012 (2888 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©