Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 06:49
Den: Středa
Týden: 16
Datum: 25. dubna
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Marek
Zítra: Oto
Pozítří: Jaroslav

Regiony

Sponzorované odkazy


Ubytování v Chorvatsku
[ Ubytování v Chorvatsku ]

·Dovolená v Omiši - na co je dobré dát si pozor

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Dugi otok


 

Dugi Otok (Dlouhý ostrov)

Poloha a základní informace

Dugi otok je s plochou 124km2 největší ze Severodalmatských ostrovů. Jak již z názvu vyplývá, má dlouhý a protáhlý tvar, jeho délka je 45km. Ostrov je převážně vápencový, jižní část je holá, severní a střední část je částečně porostlá lesem a makchií. Nejvyšším vrchem je 338m n.m. vysoká Vela Straža.

Ostrov je poměrně hustě osídlen, žije na něm asi 5000 stálých obyvatel.

Koupání a pláže

V jižní části ostrova Dugi otok naleznete krásné koupání v hluboké zátoce Telaščica, která je 10km dlouhá a 160 – 1800m široká. Nachází se na ní několik příjemných písečných pláží s písčitým mořským dnem. Její jihozápadní část je porostlá bohatou vegetací – borovými lesy, olivovníky a fíkovníky. Další části jsou holé a skalnaté. Celá zátoka působí velmi malebně.

Zhruba uprostřed zátoky je možné se ubytovat v kempu Mir. Koupání nabízí buď zátoka Telaščica nebo slané jezero Mir, které se nachází kousek odtud.

Historie

Ostrov byl osídlen již v prehistorické době. Na různých místech ostrova se nachází pozůstatky starých sídlišť – ilyrských hradišť, starochorvatských kostelíků a římských vil.

Města a vesnice

Sali

Sali je největší obcí a přístavem na ostrově. Sali se nachází v jihovýchodní části ostrova. Název je odvozen od soli, která se zde dříve těžila. Vede odtud cesta k zátoce Telaščica. Sali je vhodné místo pro trávení klidné dovolené.

Božava

Božava je menší vesnička s přístavem, která se nachází v severní části ostrova. Je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí trávit klidnou dovolenou v krásné přírodě. Hezké koupání nabízí zátoka Soliščica, Sakarun, Dobra a Bokašin. Dobré podmínky jsou zde i pro potápění a rybolov.

Ubytování

Ubytování si můžete vybrat například zde: www.dugiotok.hr

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 08.12. 2010 (4986 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©