Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:28
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Přírodní krásy Chorvatska
[ Přírodní krásy Chorvatska ]

·Skalní klášter Blaca - ostrov Brač
·Arboretum Trsteno poblíž Dubrovníku
·Tuleň středomořský v jeskyni na Cresu
·Jeskyně Baredine u Poreče
·Kupa - hraniční řeka
·Řeka Korana pro vodáky
·Ostrov lásky Galešnjak
·Jeskyně Biserujka na Krku
·Močály Kopački Rit

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Drvenik 

Drvenik

http://www.maminky.eu/jamalka/pictures/drvenik_18859572_XS.jpg

Poloha a základní informace

Drvenik je menší, ale plně vybavené, turistické letovisko na Makarské riviéře nacházející se asi 30km jižně od města Makarska. Žije zde asi 500 stálých obyvatel. Městečko je rozděleno na dvě části; Dolnja Vala – Dolní zátoka a Gornja Vala – Horní zátoka.

Dolnja Vala je větší a rušnější středisko s mnoha restauracemi a obchůdky. Gornja Vala je menší letovisko, obchod s potravinami, stánky se suvenýry a několik restaurací zde však také naleznete. Dostanete se z něj po 1,5km dlouhé příjemné procházce do dalšího letoviska na Makarské riviéře – Zaostrog.

Historie a památky

Původní osada Drvenik se rozkládala na úpatí Biokova, vysoko nad dnešním Drvenikem. První zmínky o ní pocházejí ze 13. století. V roce 1962, po velkém zemětřesení, se však všichni obyvatelé vystěhovali dolů na pobřeží, kde vznikly dvě osady – Dolnja a Gornja Vala. Opuštěné domy slouží dnes místním vinařům jako sklepy pro skladování vína.

V původní vesnici najdete gotický kostelík sv.Jurja z 15. století, do nějž byly při stavbě zazděny středověké náhrobní kameny.

Pláže a koupání

Moře je v Drveniku, stejně jako jinde na Makarské riviéře, průzračně čisté. Pláže jsou tvořeny drobnými oblázky a hrubým pískem. Vstup do moře je pozvolný. Pláže najdete jak v Dolnje Vale tak v Gronje Vale. V Gornja Vale je však pláž větší a pojme více lidí než pláž v Dolnje Vale.

Doprava

Drvenik leží při Jadranské magistrále, takže cesta sem není nikterak složitá.

Z Donje Valy pak vyjíždějí trajekty na ostrov Korčula (Dominæe) a ostrov Hvar (Suæuraj). Drvenik se tím stává poměrně důležitým dopravním uzlem.

Zábava a kultura

Drvenik nepatří mezi příliš rušná letoviska s bohatým nočním životem.

Každý rok probíhá v Drveniku 16. srpna slavnost nazvaná Fešta Svetog Roga. Během této slavnosti uslyšíte v ulicích městečka živou hudbu a uvidíte místní tanečníky. Ochutnáte něco ze zdejších specialit – víno, ryby či jehněčí.


Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 29.05. 2011 (4365 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©