Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 06:54
Den: Středa
Týden: 16
Datum: 25. dubna
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Marek
Zítra: Oto
Pozítří: Jaroslav

Regiony

Sponzorované odkazy


Destinace v Chorvatsku
[ Destinace v Chorvatsku ]

·Kabinová lanovka - Dubrovník
·Bakar
·Vrbnik - starobylé městečko
·Malebná podbiokovská vesnice Bast
·Jezera - ráj jachtařů
·Grožnjan - Město umělců
·Evropská čínská zeď ve Stonu
·Hum - nejmenší městečko na světě
·Lonely Planet doporučuje Dubrovník turistům z celého světa

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Bol

Bol


Poloha a základní informace

Městečko Bol leží v jižní části ostrova Brač, který náleží ke Středodalmatským ostrovům. Bol je největším a také nejvyhledávanějším turistickým letoviskem na ostrově. Žije zde asi 1650 stálých obyvatel, kteří s eživí pěstováním vinné révy, rybolovem a zpracováním ryb. Nad městečkem se tyčí nejvyšší hora Jadranských ostrovů Vidova gora (778m n.m.). V okolí Bolu vyvěrá mnoho pramenů pitné vody, které vystačí pro zásobování celého městečka.

Pláže a koupání

V Bolu jsou krásné dlouhé pláže s oblázky a pískem (asi 15km). Nejznámější a nejzajímavější je pláž Zlatni rat (Zlatý roh), která mění svů tvar podle pohybů moře a větru. Z městečka vede k mysu – pláží Zlatni rat pěkná promenádní cesta.

Sport

V Bolu si užijí milovníci tenisu, naleznou zde velké množství kurtů a také tenisový stadion, na kterém se konají velké tenisové turnaje. Ani další sporty nepřijdou zkrátka, zahrát si můžete volejbal, basketbal, minigolf. Moře je zde vhodné pro potápění a windsurfing.


Doprava

Bol je spojen trajektem se Splitem. Pro ty, kteří dávají přednost letecké dopravě, je zde 15km vzdálené mezinárodní letiště Brač pro menší letadla.


Ubytování

Většina moderních ubytovacích kapacit byla vystavěna mezi Bolem a mysem Zlatni rat. Ubytovat se můžete jak v hotelích a penzionech, tak v soukromých apartmánech a domech nebo četných kempech.


Historie a památky

Bol je nejstarším městem na ostrově Brač. Jeho historie sahá až do doby antiky, o čemž svědčí mnohé nálezy z této doby.

Jádro města je starobylé, dochovaly se zde mnohé starobylé budovy, paláce, kostelíky a jiné stavby. Cenou kulturní památkou je kostelík sv. Jana Křtitele, který se nachází u dominikánského kláštera z 15. století. Dominikánský klášter se nachází na východní straně městečka a v současné době jsou v něm umístěny sbírky uměleckých předmětů, obrazů a knih.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 31.10. 2011 (2705 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©