Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:22
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Doprava do Chorvatska
[ Doprava do Chorvatska ]

·Pozor při cestě přes Slovensko!
·Kudy se proháněl Vinettou
·Na chorvatských dálnicích by mělo podražit mýtné
·Jak se vyhnout dálničním poplatkům ve Slovinsku
·Cestování nezletilých do Chorvatska
·Na letišti Kaštel mají mnozí cestující pochyby o bezpečnosti
·Kolony, kolony, kolony
·Ne v pátek
·Dálnici k moři trápily kolony

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Biograd na moru


http://www.maminky.eu/jamalka/pictures/biograd_P6206391.JPG

Poloha

Městečko Biograd na moru se nachází v oblasti Severní Dalmácie na pobřeží Pašmanského průlivu, cca 28km směrem na jihovýchod od Zadaru. Obklopují jej dva zálivy – na jihu záliv Soline a na severu Bošana. Z pláží je vidět na nedaleké ostrůvky Sv.Katarina a Planac.


Turistika, pláže, hotely

Turistika má v tomto živém městečku svou dlouholetou tradici. Město je dobře vybaveno rekreačními zřízeními (hotely, apartmány, kempy) a kvalitními službami, jsou zde pěkné pláže a krásné koupání. K procházkám vybízí pěkně upravené promenádní cesty. To vše doplňuje příjemná a poměrně bujná vegetace.

Biograd na moru je oblíben také jako výchozí bod pro výlety na unikátní Kornatské ostrovy.


http://www.maminky.eu/jamalka/pictures/biograd_P6206410.JPG

http://www.maminky.eu/jamalka/pictures/biograd_P6206397.JPG

Ubytování - odkazy:

Hotely

http://eng.ilirijabiograd.com/

Kempy

www.campsoline.com

www.autocampdiana.com


Sport

Dají se zde provozovat veškeré vodní sporty potápěním počínaje a jachtingem konče. Je zde velké tenisové středisko s 20 kurty ukrytými před žhnoucím sluncem v příjemném lesíku směrem na jihovýchod od centra města.


Doprava

Z české republiky se do Biogradu dostanete po známé trase Rakousko-Slovinsko- a dále po dálnici Záhřeb-Split se sjezdem na Benkovac.

Biograd má trajektové spojení s ostrovem Pašman.


Historie

Město bylo v raném středověku nazýváno Belgrad – Alba civitas neboli Bílé město a vyrostlo na místě původní osady Blandone u zálivu Bošana. V 11. století se stalo hlavním městem říše a také občasným sídlem chorvatských králů. Byly zde vystavěny rozličné stavby jako paláce, domy, kláštěry a kostely, biskupské sídlo.

Ve 12. století byl Biograd dobyt Benátčany a srovnán se zemí. Počátkem 13. století začaly na troskách bývalého města budovat utečenci z Benátčany dobytého Zadaru město nové – Zara Vecchia, později Biograd. Své někdejší slávy již ale nedosáhlo. Srovnáno se zemí bylo ve své historii ještě jednou a to v 17. století ve válce s Turky.

Z původních staveb se nedochovalo téměř nic, najdete zde pouze fragmenty zdiva a základy antických a středověkých staveb. Nálezy menších předmětů si můžete prohlédnout v místním muzeu.


Co ještě navštívit ve městě

Muzeum města Biograd na moru

Zajímavostí místního muzea je kromě sbírek nálezů drobných předmětů hlavně samostatná expozice - Náklad potopené lodi ze 16. století. Jedná se o benátskou loď, která ztroskotala u malého ostrova Gnalic a v 60. letech 20. století byla vyzdvižena. Prohlédnout si můžete přístroje a zařízení lodi, vybavení lodní kuchyně, předměty denní potřeby členů posídky včetně oblečení.


Kam se vydat na výlet

Kornatské ostrovy (Kornati)

Národní park Kornati sestává z více než stovky ostrůvků, které jsou rozesety v moři, jehož barva je zde nádherně blankytně modrá. Naplánujte si sem nejméně jednodenní výlet. Podrobné informace o této oblasti na www.kornati.hr

Zadar

28km vzdálené hlavní město Severní Dalmácie s velkým množstvím kulturních a historických zajímavostí stojí jistě také za návštěvu.

Vranské jezero (Vransko jezero)

Pozoruhodné sladkovodní jezero, rozloha 30,7km2, největší v Chorvatsku. Jezero částečně propojeno s mořem. Bohatá fauna, jíž je možno pozorovat při exkurzích s průvodcem.

Benkovac

34km JV od Zadaru. Centrum vinařství, vinné sklepy. Na městečkem zříceniny středověkého hradu.

Podgradje

4km JV od Benkovace. Rozsáhlé pozůstatky římského města Asseria.

Další informace o městě můžete najít na jeho oficiálních stránkách: www.biogradnamoru.hr
Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 17.09. 2010 (10219 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©