Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 01:28
Den: Sobota
Týden: 42
Datum: 21. října
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Brigita
Zítra: Sabina
Pozítří: Teodor

Regiony

Sponzorované odkazy


Ubytování v Chorvatsku
[ Ubytování v Chorvatsku ]

·Dovolená v Omiši - na co je dobré dát si pozor

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Bakar


Bakar

Poloha a základní informace

Městečko Bakar se nachází v chráněném zálivu asi 10km od průmyslového města Rijeka. I Bakar býval průmyslovým centrem, nacházela se zde ropná rafinérie a koksovna. Tento průmysl zde již ale nefunguje, provozy byly zrušeny a z Bakaru se opět stává příjemné turistické letovisko.

Historie a památky

Bakar byl založen na místě původní římské osady Volcera, která byla od 15. století majetkem Frankopanů. Tento rod zde nechal v roce 1350 vybudovat hrad, jenž se podařilo v dobrém stavu dochovat až do dnešních dní. Po Frankopanech převzal objekt na konci 18. století rod Šubić – Zrinských a hrad přestavěli  na zámek. Další významnou památkou města je barokní kostel sv. Ondřeje ukrývající významné obrazy a krucifix ze 14. století. Za návštěvu jistě stojí Městské muzeum vystavující náhrobky a sochy z římské éry a raného středověku.

Centrum městečka je velmi malebné, naleznete zde zajímavé domy spojené s historií města, jako je třeba Turecký dům, Římský dům, hospic, Biskupský palác nebo dávná mořeplavecká škola Plovania založená roku 1849. Díky ní se město stalo kolébkou mořeplavců a dodnes si udržuje námořní tradice.

Turisté

Turisté většinou navštěvují Bakar jen jako výletní místo a nepobývají zde více jak 1-2 noci.

Víno

Bakar je známý také mezi milovníky šumivého vína. V Bakaru se vyrábí jedno z nejlepších vín tohoto druhu, tzv. Bakarska vodica.

Copyright © O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
Všechna práva vyhrazena.

Publikováno: 03.09. 2012 (2420 čtenářů)

[ Zpět ]
Content ©