Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 07:16
Den: Pondělí
Týden: 21
Datum: 27. května
Rok: 2019

Svátek má:

Dnes: Valdemar
Zítra: Vilém
Pozítří: Maxim

Regiony

Sponzorované odkazy


Kultura a zvyky
[ Kultura a zvyky ]

·Mikuláš v Chorvatsku
·Salona - archeologická lokalita
·Velký karneval v Zadaru
·Rytířský den ve Vrané
·Pažská krajka (Paška čipka)
·Tišno hostí Velikonoční festival
·Tip na výlet: Eko-etno vesnice Stara Kapela
·Masopustní karneval v Rijece
·Barokní vojenská pevnost Slavonski Brod

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět: Cestopisy z Chorvatska

Vyhledávání v tomto tématu:   
[ Jít na úvodní stránku ]

Cestopisy z Chorvatska

V knihovně jsem nedávno narazila na knížku „Chorvatsko – dovolená s dětmi“. Její název mě zaujal a tak jsem si ji půjčila a prostudovala. Já ji zatím ještě na pár let odložím (děti mám moc malé), ale pokud se chystáte do Chorvatska s trochu staršími dětmi, které nebaví od rána do večera ležet na pláži a raději by někam vyšláply, může být pro vás tato kniha velmi dobrým a příjemným průvodcem.


  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Publikoval : Klára - 06.12, 2010 (5636 čtenářů)  
Cestopisy z Chorvatska

Hned první den dopoledne jsme se vyrazili koupat na pláž. Svítilo sluníčko, bylo nádherně, voda teploučká a moře fajn. Po obědě jsme pomalu vyrazili do Omiše na prohlídku a na pokoupení nějakých drobností. 


  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 4.66
Publikoval : admin - 21.06, 2009 (8506 čtenářů)  
Cestopisy z Chorvatska

Na konci dovolené v roce 2007 jsem předběžně s paní Boženkou domluvil termín dovolené a cenu. Bylo domluveno 10 Є na osobu a noc. Ještě za celou dobu pobytu chtěla 30 Є za Olíka. Kočička byla zadarmo. Všechno bylo domluveno na 50 %. Okolo vánoc zvoní telefon a na druhé straně Boženka. Z jejího hovoru jsem pochopil jedno, že se synátor bude ženit a bude obývat NÁŠ spodní apartmán a že nám nabízí luxusní apartmán v prvním patře, ale je šestilůžkový. Na vše jsem odpovídal „DA“. Druhý den jsem vzal slovník a začal překládat dopis Božence s tím, že se raději budeme domlouvat e-mailem. Je to pro obě strany jednodušší.


  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Publikoval : admin - 20.06, 2009 (6518 čtenářů)  
Cestopisy z Chorvatska
V pondělí 20. srpna jsme konečně vyrazili do Solinu. Olíka jsme nechali doma a vyjeli jsme. Zaparkovali jsme na parkovišti, zase jedno zadarmo, a vyrazili. Prvně jsme si prohlédli vykopávky Manastirine a že půjdeme dále. Ale tam už seděl výběrčí. zkasíroval nás o 80 kuna, a my pokračovali dále. Zakoupili jsme za 3 kuna brožurku, českou neměli, tak jsme koupili ve slovenštině. Ještě že nám slovenština nedělá problémy. Procházeli jsme postupně všechny vykopávky.

  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Publikoval : admin - 14.05, 2008 (7898 čtenářů)  
Cestopisy z Chorvatska
V úterý 21. srpna, v den výročí osvobození ČSSR vojsky Varšavské smlouvy, jsme vyrazili do pohoří Biokovo, na nejvyšší horu, sv. Jure – 1762 m.n.m. Květě se sice nikam nechtělo, přesto jsme jeli. Oficiální průvodce MERIAN LIVE od Vasuta doporučuje výlet na horu sv. Jure. Když popisuje cestu, tak píše, že odbočit se má mezi osadami Makarská a Tučepi. Takže jsem se v Tučepi otáčel a vracel zpět do Makarské, protože mezi těmito městy není do hor žádná odbočka.

  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 4.28
Publikoval : admin - 23.04, 2008 (22411 čtenářů)  
Cestopisy z ChorvatskaGrifin nám odeslal(a) následující článek:

Dubrovnik je chorvatské přístavní město, které se nachází na jihu Dalmácie na úpatí vápencového pohoří, s jedinečnou okolní subtropickou vegetací a umělecky a historicky unikátními stavbami. Město mělo 43 770 obyvatel v roce 2001 a 49 728 v roce 1991. Absolutní většinu obyvatel tvoří z 88,39% Chorvati. Je jedním z nejvýznamnějších turistických center Jaderského moře. Dubrovníku se říká také perla Jadranu.


  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 4
Publikoval : admin - 21.04, 2008 (6951 čtenářů)  
Cestopisy z Chorvatska

Z národního parku Krka jsme se vypravili na večeři do Šibeniku. Několikrát jsme projeli okrajem centra města a hledali místo k zaparkování. Hledali jsme parkoviště v přístavu, které před deseti lety bylo zdarma. Teď je všechno zpoplatněné. Nakonec se mi podařilo najet na parkoviště za 10 kun na hodinu. Přestože jsme byli v placené zóně, nepochopil jsem, jestli lze stát v zákazech, zda znovu platit v zónách parkování atd. Zmatky nad zmatky. Nakonec jsem někde zaparkoval a hledali jsme nějaké dobré místečko na večeři. 


  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 4.83
Publikoval : admin - 09.03, 2008 (9539 čtenářů)  
Cestopisy z Chorvatska

Na neděli 19. srpna jsme si naplánovali cestu do NP Krka, kde jsme poprvé a naposledy byli právě před 10 lety. Po cestě jsme míjeli starobylé městečko Solin za Splitem, vyhořelé a shořelé lesy okolo Primoštenu a Šibeniku. V Primoštenu jsme si natankovali benzín a pokračovali dále. Směr na Krku byl velice dobře značen, až na několik směrovek ke konci, kdy směrovka rovně ukazovala na Nacionalni park Krka, doleva NP Krka – Skradin. Tak jsme se rozhodli jet rovně. Přijeli jsme, tak jako před deseti lety, na parkoviště, kde jsme si mysleli, že „zalepíme lupeně“ a pojedeme dolů. Jenomže za ty roky se situace změnila.


  Komentáře - 3 Komentáře (3) Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Publikoval : admin - 09.03, 2008 (33050 čtenářů)  
Cestopisy z Chorvatska
Na sobotu 18. srpna jsme si naplánovali výlet na jezera u obce Imotski v pohoří Biokovo. Samozřejmě, že nám opět delegát neporadil, kudy nejlépe jet. Skutečně delegát za všechny prachy. Na pobřeží „zoncna rumplovala“, a tak jsme doufali, že v pohoří bude příjemně. Do Omiše klasicky kolona, takže jsme po hodině „jízdy“ odbočovali na Cetinu s tím, že se stavíme na konobě Kremenko u Flinstounů. V té chvíli mi nedošlo, že mají otevřeno až od pěti večer. Cesta okolo Cetiny byla nádherná, krásné zatáčky, serpentiny, vracečky. Paráda. Když jsme dojeli k jakémusi mostu, nevěděl jsem, jestli rovně nebo doprava. Tak jsem zastavil u rafťáků a zeptali jsme se. Obě cesty vedli tam, kam jsme potřebovali, ale ta rovně prý je horší, ta doprava je nová, i když o něco delší. Tak jsme jeli doprava.
  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 4.62
Publikoval : admin - 25.02, 2008 (14438 čtenářů)  
Cestopisy z Chorvatska

Když jsme se vraceli v úterý z Cetiny, tak jsme zaslechli, že se mezi sebou lidé od Katky baví o čtvrtečním výletu lodí na Bol. Tak jsme vznesli dotaz, jestli můžeme jet s nimi a za kolik. Katka nám řekla, že se zeptá, ale že asi za 160 kun na hlavu. Dala nám telefonní číslo a že jí máme večer ještě dát vědět, zda pojedeme nebo ne.


  Komentáře - 1 Komentáře (1) Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 4.33
Publikoval : admin - 25.02, 2008 (10457 čtenářů)  
16 článků (2 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 ]
Přejít na: