Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 15:43
Den: Pátek
Týden: 49
Datum: 14. prosince
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Lýdie
Zítra: Radana
Pozítří: Albína

Regiony

Sponzorované odkazy


Cestopisy z Chorvatska
[ Cestopisy z Chorvatska ]

·Kniha: Chorvatsko - dovolená s dětmi
·Mali Rat a Omiš (Jiří Kalla)
·Dovolená Dalmácie 2008 (Jiří Kalla)
·Solin (Jiří Kalla)
·Národní park Biokovo a hora Sv. Jure (Jiří Kalla)
·Výlet do Dobrovníku
·Šibenik (Jiří Kalla)
·Národní park Krka (Jiří Kalla)
·Červené a Modré jezero (Jiří Kalla)

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět: Přírodní krásy Chorvatska

Vyhledávání v tomto tématu:   
[ Jít na úvodní stránku ]

Přírodní krásy Chorvatska

Pro turisty je NP Risnjak velmi atraktivní oblastí, ve které mohou i v létě podniknout příjemné túry, jezdit na kolech či pozorovat zvěř. Nachází v Primorsko-goranské županiji asi 30km směrem na severovýchod od Rijeky na ploše 6350ha. Nejbližšími městy jsou Delnice a Čabar. Nejvyšším bodem národního parku vrchol Risnjak 1528m, nejnižším potom údolí řeky Kupa v nadmořské výšce 290m.


  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Článek zatím neohodnocen
Publikoval : Klára - 23.09, 2010 (2194 čtenářů)  
Přírodní krásy Chorvatska

Oblast národního parku Paklenica se rozkládá na přímořských svazích pohoří Velebit na ploše 102km2 přímo nad osadou Marasoviči a pokračuje nahoru až k nejvyšším vrcholkům Vaganski vrch (1757m) a Sveto Brdo (1753m). Název Paklenica pochází pravděpodobně ze slova „paklina“, což bylo pojmenování pro mízu borovice černé používanou dříve k léčbě ran, svícení a k nátírání dřevěných lodí.


  Komentáře - 1 Komentáře (1) Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Publikoval : Klára - 09.09, 2010 (2953 čtenářů)  
Přírodní krásy Chorvatska

Pokud se chystáte do Chorvatska a budete se pohybovat v Dalmáciii (v okolí Splitu, Starého Gradu, Hvaru, Visu, Komiži apod.), vydejte se na výlet do jeskyní na ostrově Biševo (Modrá jeskyně, Medvědí jeskyně, Zelená jeskyně). Tyto výlety nabízí i cestovní kanceláře a agentury.


  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 3.66
Publikoval : Klára - 05.08, 2010 (3464 čtenářů)  
Přírodní krásy Chorvatskastemi nám odeslal(a) následující článek: Objevení Jadranu. Poprvé jsme byli v Jugoslávii v r.1969 (21.8). Přesně si na ten den vzpomínám - první smutné výročí okupace, byla to sice podniková rekreace na 14 dnů, ale stála za to...
  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Publikoval : admin - 21.02, 2009 (3009 čtenářů)  
Přírodní krásy Chorvatska

Kromě koupání pod vodopády čeká návštěvníky národního parku řada zajímavých atrakcí. V úterý bude na Jadranu proměnlivé počasí a teploty dosáhnou až 31 stupňů.


  Komentáře - 56 Komentáře (56) Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Publikoval : admin - 21.08, 2007 (63666 čtenářů)  
Přírodní krásy Chorvatska

V létě ve středomoří na horu vyšší než Sněžka a ještě k tomu na kole? Zdánlivě šílený podnik, ale ono se to dá zvládnout. Vhodnou příležitostí může být podmračené počasí, nicméně při standardní fyzické kondici a přiměřené opatrnosti můžete vyrazit i na sluníčku. Odměnou za úctyhodný sportovní výkon jsou zážitky z divoké přírody rezervace Biokovo, kde lze zahlédnout fantastické scenérie, alpinky, muflony, zdivočelé koně i orla.


  Komentáře - 1 Komentáře (1) Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 4.66
Publikoval : admin - 12.02, 2007 (27839 čtenářů)  
Přírodní krásy Chorvatska

Když se řekne Dalmácie, mnohým z vás se okamžitě vybaví krásná dovolená plná slunečních paprsků, průzračného moře, dobrého jídla a pití. Nikdo z vás, kdo do Dalmácie zavítá, rozhodně nemůže přehlédnout přírodní park Biokovo - to je totiž to nádherné pohoří, které se tyčí v těsné blízkosti nad celou Makarskou riviérou. "Když neprší, není voda," tak právě takto mi jeden ze správců přírodního parku Biokovo Drago Mistič jednoduše vysvětlil, proč je život v pohoří Biokovo prakticky nemožný. Tento park přírody uchvátí přitom snad každého, kdo se do něj vydá - ať už pěšky, na kole nebo osobním autem. Na rozdíl od jiných pohoří zde ale nenarazíte na žádné horské potůčky. Přitom zde vidíte spoustu malých políček, kde se pěstuje převážně zelenina a brambory. Díky zvláštní mastné půdě ale prý stačí, aby v létě jednou vydatně zapršelo a vláhy pro úrodu zeleniny je pak po celou dobu dostatek.


  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 4.25
Publikoval : admin - 08.12, 2006 (7957 čtenářů)  
Přírodní krásy Chorvatska

Plitvická jezera patří k nejlepším přírodním pamětihodnostem v Evropě. V roce 1979 zařadilo UNESCO Plitvice na seznam světového památkového dědictví Národní park Plitvická jezera o celkové rozloze 266 km2 se skládá ze 16 terasovitých jezer, která jsou vzájemně propojena slapy a kaskádami. První a nejvýše položené jezero leží v nadmořské výšce 636 metrů a poslední, nejnižší najdete o 8 km jižněji a leží v nadmořské výšce 133 metrů. Největší hloubka jezera je 46 metrů a přírodním fenoménem Plitvic je průzračnost jezerní vody; která sahá do hloubky přes 8 metrů.


  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 4.4
Publikoval : admin - 13.11, 2006 (21082 čtenářů)  
Přírodní krásy Chorvatska

 Když přijedete k souostroví Kornaty (Kornati), možná, že vás v první chvíli překvapí kontrast bílé krasové krajiny a uklidňující modři moře, ve kterém jsou skryta nekonečná tajemství jeho obyvatel, ale když se tímto přírodním fenoménem seznámíte, pochopíte, že jde o fantastické vzájemné doplnění. Spojení těchto dvou krajností vytvořilo jeden z chorvatských národních parků, jehož krása všechny návštěvníky uchvátí. Také novinář časopisu National Geographic Adventure Jon Bowermaster, který se vydal kajakem ze Zadaru do Dubrovníku, na své cestě kolem Kornatů užasl nad “jejich nedotčenou a drsnou, kultivovanou, ale nezkrocenou krásou”.


  Přidat první komentář Přidat první komentář Zobrazit celý článek Zobrazit celý článek Hodnocení článku: Hodnocení je 5
Publikoval : admin - 07.10, 2006 (4197 čtenářů)  
29 článků (3 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na: