O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět

Delfíni detekují miny v moři
Publikováno: Pondělí, 05.11. 2012 - 10:44:31
Téma: Aktuální zprávy z Chorvatska


Vě městě Tivat v Černé Hoře  proběhlo několikadenní mezinárodní cvičení „Dolphin 2012“. Školitelé z americké armády představili nový způsob, jakým detekují nevybuchlé miny v moři – delfíny.Týmy amerických potápěčů a potápěčů z Chorvatska, Slovinska a Černé Hory se zúčastnili mezinárodního cvičení „Dolphin 2012“. Toto cvičení mělo za úkol představit, jak lze pomocí speciálně vycvičených delfínů detekovat nevybuchlé miny v moři a následně je odstranit.

Ze San Diega přiletělo letadlem se šesti vycvičenými delfíny dvacet trenérů, veterináři a další pomocný personál. Cvičení zahrnovala více než 20 hodin teoretické přípravy a následná praktická cvičení v oblasti detekce, identifikace a značení nevybuchlé munice, která probíhala v moři v okolí města Tivat.

Cvičení zvýšilo úrověň schopností potapěčů vypořádat se s nebezpečím nevybuchlých min ve vodách Jadranu. Po skončení cvičení ale potápěči nezveřejnili, jaké množství jaké munice a v kterých oblastech v Jadranu objevili. Tyto údaje předložili ministerstvu obrany Černé Hory, které rozhodne, jak a kdy budou miny odstraněny.Tento článek si můžete přečíst na webu O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
http://ochorvatsku.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://ochorvatsku.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=203