O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět

Bakar
Publikováno: Pondělí, 03.09. 2012 - 12:43:06
Téma: Destinace v Chorvatsku


Z průmyslového města Bakar se opět stává místo příjemné pro turisty.

Městečko Bakar se nachází v chráněném zálivu asi 10km od průmyslového města Rijeka. I Bakar býval průmyslovým centrem, nacházela se zde ropná rafinérie a koksovna. Tento průmysl zde již ale nefunguje, provozy byly zrušeny a z Bakaru se opět stává příjemné turistické letovisko.

Historie a památky

Bakar byl založen na místě původní římské osady Volcera, která byla od 15. století majetkem Frankopanů. Tento rod zde nechal v roce 1350 vybudovat hrad, jenž se podařilo v dobrém stavu dochovat až do dnešních dní. Po Frankopanech převzal objekt na konci 18. století rod Šubić – Zrinských a hrad přestavěli  na zámek. Další významnou památkou města je barokní kostel sv. Ondřeje ukrývající významné obrazy a krucifix ze 14. století. Za návštěvu jistě stojí Městské muzeum vystavující náhrobky a sochy z římské éry a raného středověku.

Centrum městečka je velmi malebné, naleznete zde zajímavé domy spojené s historií města, jako je třeba Turecký dům, Římský dům, hospic, Biskupský palác nebo dávná mořeplavecká škola Plovania založená roku 1849. Díky ní se město stalo kolébkou mořeplavců a dodnes si udržuje námořní tradice.

Turisté

Turisté většinou navštěvují Bakar jen jako výletní místo a nepobývají zde více jak 1-2 noci.

Víno

Bakar je známý také mezi milovníky šumivého vína. V Bakaru se vyrábí jedno z nejlepších vín tohoto druhu, tzv. Bakarska vodica.Tento článek si můžete přečíst na webu O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
http://ochorvatsku.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://ochorvatsku.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=199