O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět

Vrbnik - starobylé městečko
Publikováno: Úterý, 28.08. 2012 - 13:39:06
Téma: Destinace v Chorvatsku


Pohybujete-li se o dovolené na ostrově Krk nebo v jeho okolí, neváhejte a navštivte starobylé městečko Vrbnik, které je mimo jiné známé i výrobou výborného vína.Vrbnik se nachází se na východním pobřeží ostrova Krk na 48m vysokém útesu. Je typickým starobylým středomořským městečkem s malebnými úzkými a křivolakými uličkami a náměstíčky, které stojí za to prošmejdit a objevit pěkná zákoutí, dvorky, schodiště domů, ve kterých se stále bydlí, mnohé hospůdky, obchůdky a vinotéky. Místní obyvatelé se chlubí tím, že se zde nachází nejužší ulička na světě. V nejužším místě má pouhých 43cm a je pravda, že silnější lidé či turisté s většími batohy jí opravdu neprojdou.

Přímo v jádru městečka stojí mariánský kostel z 15.-16.století. Má samostatně stojící zvonici ze 16.století. Zajímavostí je také knihovna bratří Vitezićů, která se nachází v tzv. Družstevním domě (Zadružna kuća).

Výroba vína

V oblasti Vrbniku se vyrábí známé a velmi ceněné víno Vrbnička žlahtina, které zde můžete ochutnat a zakout v několika vinotékách.  

Potápění

V okolí města Vrbnik naleznete několik výborných potápěčských lokalit. Salinita moře je zde vyšší a to způsobuje lepší viditelnost.

Pláže

V okolí městečka se nachází mnoho malých pláží a zátok, které jsou většinou přístupné z pevniny, některé ale pouze od moře z lodi.Tento článek si můžete přečíst na webu O Chorvatsku.cz - vše co potřebujete vědět
http://ochorvatsku.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://ochorvatsku.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=198