Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 21:08
Den: Sobota
Týden: 06
Datum: 16. února
Rok: 2019

Svátek má:

Dnes: Ljuba
Zítra: Miloslava
Pozítří: Gizela

Regiony

Sponzorované odkazy


Jídlo a pití
[ Jídlo a pití ]

·Lov olihní a recepty na jejich přípravu
·Pršut - oblíbená chorvatská pochoutka
·Lanýže - chorvatská pochoutka
·Záhorské Štrukle = Zagorje štrukli
·Likér Maraschino - sluneční rosa
·Ochutnejte speciality z fíků
·Potraviny
·Kuchyně jadranského přímoří a její speciality
·Chorvatská kuchyně

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Drvodělka

Článek nám odeslal: Sally - 29.04, 2008
Publikoval: admin    Téma:
 Vše ostatní

V Chorvatsku žije i největší evropská včela "drvodělka" vypadá jako tmavofialový čmelák. Není dobré ji chytat, účinnost jejího žihadla je srovnatelná se sršním. O tom píši v cestopisu "Dovolená Chorvatsko 2007".Když jsem se o tom bavil vloni s manželem manželčiný neteře (tedy něco jakoby synovcem), tak vykládal, že nějakou takovou "potvoru" má na zahradě v Brně Obřanech, a že tam dokonce mají někde hnízdo.

Trochu jsem pochyboval, ale nechal jsem ho při tom.Jenže. Minulý týden jsem byl na kontrole na opravě železničního viaduktu v Dolních Loučkách, což je skoro Vysočině a ejhle. Něco velkého zabzučelo, prolétlo vedle nás jako čmelák a pak se to třepetalo kousek od nás. Nejprve jsem tomu nechtěl věřit, ale nakonec mě ten hmyz, po bližší prohlídce, přesvědčil. Je to ona, Drvodělka. Drvodělky se začínají vyskytovat i u nás. Takže varování, které platí v Chorvatsku platí i u nás. Neplést si Drvodělku s mírumilovným a neškodným čmelákem. Když dá žihadlo, lépe vyhledat lékaře.Publikoval: admin

Re: Drvodělka (Hodnocení: 1)
Od: Stan (s.kukla@gmail.com) - Úterý, 14.07. 2009 - 15:21:06
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Pravdou je, že se u nás začínají objevovat některé druhy hmyzu a dokonce pavouků, známých v minulosti z podstatně jižnějších lokalit. Výskyt Drvodělek (zejm. druh Drvodělka fialová) v okolí Brna pravdivý a doložený. Jde o blanokřídlý hmyz, který je však vcelku mírumilovný a neútočný. Pouze samec aktivně brání hnízdo nalétáváním na "vetřelce". Samec, narozdíl od samice, nemá žihadlo! To samička ho má, jako i mnohé druhy čmeláků. Takže oni čmeláci nejsou tak úplně neškodní! Vyzkoušel jsem a bolí to jako čert. A kontakt s nimi bude u nás asi pořád ještě častější.

Re: Drvodělka (Hodnocení: 1)
Od: sweety (xinxin479@yahoo.cn) - Čtvrtek, 29.11. 2012 - 01:47:24
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Variation dogs do not know, his opposite assembled thousands of snipers. Every one of the coach factory [www.coachfactorystoress.org] hands are holding the most advanced of the most powerful sniper rifle. Snipers were divided into three groups, sent hundreds of rounds of large-caliber armor-piercing zombie group once a second, one only to stand your ground zombie or killed, or knocked the water. Compared to the previous fighting deafening, this time a little taste of understatement. However, such an understatement, but tightly zombie legion trapped in the position of the bridgehead. Of them every time at the same time out of the bridge up to only four, and every shot bullets have three coach outlet usa [www.coachoutletusashops.org] or four hundred rounds. Compared to the coach outlet [www.coachfactoryoutlet-2013.com] whole city walls, three or four hundred rounds of ammunition too saw enough, but compared to a maximum of only a dozen meters wide deck, three or four hundred rounds of ammunition have been amazing intensive. In this way, the zombies constantly forward and peristalsis, but constantly shot down into the water. The bridgehead position the surface of the coach factory outlet online [www.coachfactorybagse.net] water quickly flips a burst of spray, coach factory outlet online [www.coachfactorybagse.net] the countless ordinary variation of fish out of the water, downed zombie embroiled underwater. The zombie king finally felt wrong, so coach outlet store online [www.coachoutletonline-bag.com] will the effort, at least several thousand vanguard were killed. Being so, a few hours, the remaining troops are consumed by light. The zombie king screeching voice coach outlet [www.coachfactoryoutlet-2013.com] just want roared loudly command zombie halt. Suddenly the wall of gunfire stopped completely Frontmost zombie second before also move an inch, but the next second they find it covered with coach purse outlet [www.coachoutletpurseso.com] a light, followed trembling with excitement rushed toward the gates not far from open. Zombie king saw this situation, doubts this down, it decided to wait, maybe the next moment, the fort as previously encountered gunfire stops, capture the ...... . More to addressVariation dogs do not know, his opposite assembled thousands of snipers. Every one of the hands are holding the most advanced of the most powerful sniper rifle. Snipers were divided into three groups, sent hundreds of rounds of large-caliber armor-piercing zombie group once a second, one only to stand your ground zombie or killed, or knocked the water. Compared to the previous fighting deafening, this time a little taste of understatement. However, such an understatement, but tightly zombie legion trapped in coach outlet online [www.coachoutletes2you.org] the position of the bridgehead. Of them every time at the same time out of the bridge up to only discount coach purses [www.coachoutletonlinepursees.org] four, and every shot bullets

· Více o tématu Vše ostatní
· Další články od autora admin


Nejčtenější článek na témaVše ostatní:

ZOO v Chorvatsku

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné