Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 20:50
Den: Sobota
Týden: 06
Datum: 16. února
Rok: 2019

Svátek má:

Dnes: Ljuba
Zítra: Miloslava
Pozítří: Gizela

Regiony

Sponzorované odkazy


Kultura a zvyky
[ Kultura a zvyky ]

·Mikuláš v Chorvatsku
·Salona - archeologická lokalita
·Velký karneval v Zadaru
·Rytířský den ve Vrané
·Pažská krajka (Paška čipka)
·Tišno hostí Velikonoční festival
·Tip na výlet: Eko-etno vesnice Stara Kapela
·Masopustní karneval v Rijece
·Barokní vojenská pevnost Slavonski Brod

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Chorvatské směnárny často nabízejí nevýhodné kurzy

Publikováno: 22.08, 2006    Téma: Vše ostatní


Mnohé chorvatské směnárny nabízí neúměrně nevýhodné kurzy při nákupu valut. Hotovostní směna je celkově asi nejvýhodnější v bankách. Firma Kraš, největší chorvatská fabrika na čokoládu a oplatky, dosáhla za první pololetí letošního roku čistý zisk 20 milionů kun. I když jsou turisté po příjezdu do Dubrovníku nadšeni jeho atmosférou, většina z nich se sem již nevrací, píše chorvatský týdeník Nacional.

Mnohé chorvatské směnárny nabízí neúměrně nevýhodné kurzy při nákupu valut. Se směnárnami to tu funguje podobně jako v Česku. Nejsou-li na exkluzivním místě, jako například v historickém centru Dubrovníku, bývají často výhodnější než banky.

V Omiši ale za jedno euro dostanete v jedné směnárně 6 kun 80 a v druhé 7.10. Takže rozdíly jsou mezi nimi veliké. Podobně se chovají hotely. Na některých recepcích jsou kurzy až neuvěřitelně nevýhodné. Banky nemají úplnou svobodu si kurz stanovit, zato většinou účtují provizi.

Hotovostní směna je celkově asi nejvýhodnější v bankách. S ohledem na to, že mnohé české banky nezpoplatňují platbu kartou v zahraničí, a při těchto transakcích dostáváte devizní kurz, je to nejvýhodnější a nejbezpečnější způsob placení.

Firma Kraš, největší chorvatská fabrika na čokoládu a oplatky, dosáhla za první pololetí letošního roku čistý zisk 20 milionů kun. Výrobky této společnosti si můžete koupit i mimo hranice Chorvatska jako například v Bosně a Hercegovině, Slovinsku, Maďarsku, Německu, Rakousku či v České republice.

I když jsou turisté po příjezdu do Dubrovníku nadšeni jeho atmosférou, většina z nich se sem již nevrací, píše chorvatský týdeník Nacional. Po čtyřech dnech se turisté v tomto městě začínají nudit, tvrdí bývalá ministryně turistiky. List také dále upozorňuje, že, i když je Dubrovník fantastické město, začíná být hodně předražený. Noční život je zde také velmi skromný. Ve městě fungují do třetí hodiny ranní pouze kavárny, ostatní podniky jsou uzavřeny.

Tyto informace pro Vás připravují redaktoři CRo 1 - Radiožurnálu
O tomto tématu můžete diskutovat ve foru.Publikoval: admin

Re: Chorvatské směnárny často nabízejí nevýhodné kurzy (Hodnocení: 1)
Od: Sally (jiri.kalla@centrum.cz) - Pátek, 05.09. 2008 - 06:15:32
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://kalla.webpark.cz
Tak kurs byl 19. srpna 2008 ve směnárně v Šibeniku 3,09 HRK za 1 CZK a ve splitu o den později 7,21 HRK za 1 Euro. A jeden dotaz, to je jen v Chorvatsku? Když jsem obíhal směnárny v Brně před odjezdem do Chorvatska, resp. někdy začátkem července 2008 (v době bankovního kursu 3,41 CZK za 1 HRK) tak na České byl kurs 3,45 za HRK, směrem k nádraží se pohyboval až po 3,41 za kunu. V bývalém Careffoure na Vídeňské byl kurs 4,45 CZK za 1 HRK. Nejvýhodnější je platit kartou, popř. neměnit "lasičky" doma, ale až v Chorvatsku. Doma jsme nikdy kurs 3,09 bez poplatku nedosáhli.

· Více o tématu Vše ostatní
· Další články od autora admin


Nejčtenější článek na témaVše ostatní:

ZOO v Chorvatsku

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 3
Účastníků: 2

Dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné