Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 21:27
Den: Sobota
Týden: 06
Datum: 16. února
Rok: 2019

Svátek má:

Dnes: Ljuba
Zítra: Miloslava
Pozítří: Gizela

Regiony

Sponzorované odkazy


Aktuální zprávy z Chorvatska
[ Aktuální zprávy z Chorvatska ]

·Delfíni detekují miny v moři
·Vrsi: Vítejte ve městě Buffalo Bill City
·Požár u Crikvenice
·Nejslavnější suvenýr se po 20 letech vrací do Zadaru
·Ve Vinkovci byl objeven poklad ze 4. století
·Jezero Peruča poprvé v historii zamrzlo
·Obnovení tradice tanečních zábav v Solinu
·Kandidáti na Modrý květ jsou již známí
·Hudební Garden Festival se letos koná v obci Tišno

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Lov olihní a recepty na jejich přípravu

Publikováno: 12.07, 2012    Téma: Jídlo a pití

Olihně jsou hlavonožci, kteří dorůstají až de délky 60cm a loví se v chorvatských vodách převážně v říjnu a listopadu, možný je ale i lov letních měsících. Dají se z nich připravit velmi chutné pokrmy.

 

Olihně jsou hlavonožci, kteří dorůstají až de délky 60cm a loví se v chorvatských vodách převážně v říjnu a listopadu, možný je ale i lov letních měsících. Dají se z nich připravit velmi chutné pokrmy.

Olihně jsou jako všichni hlavonožci noční tvorové a proto je nejlepší lovit je v noci či v podvečer. Rybáři svítí do vody a lákají olihně na návnadu v podobě malých umělých rybek. Olihně se je snaží ulovit a tím se chytí do sítí. Ulovené olihně se dávají do nádoby s vodou, do které vypouštějí tmavou tekutinu a samy mění barvu. Před přípravou se olihně dávají většinou do mrazáku a poté se rozmrazují ve slané vodě, aby byly chutnější a jejich maso měkčí.

Nejznámějším chorvatským receptem na přípravu olihní je tzv. lignie na žaru.

Lignia na žaru (Olihně na grilu)

Připravte si 5-6 středně velkých olihní, olivový olej, zelenou petrželku, citrónovou šťávu, několik stroužků česneku, sůl a pepř.

Olihně vykuchejte a řádně očistěte, oddělte chapadla o těla a osušte. Gril rozehřejte na vysokou teplotu. Olihně před grilování nesolte! Na gril dávejte nejdříve těla olihní, až poté chapadla. Grilujte několik minut, dokud se olihně nezbarví do tmavě bronzové barvy. Podávejte s dresinkem, který připravíte z oleje, citrónové šťávy, nadrobno nasekaného česneku a zelené petrželky. Jako přílohu můžete podávat hranolky, chléb či zeleninu.Publikoval: Klára

Re: Lov olihní a recepty na jejich přípravu (Hodnocení: 1)
Od: sweety (xinxin479@yahoo.cn) - Čtvrtek, 29.11. 2012 - 01:34:28
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Variation dogs do not know, his opposite assembled thousands of snipers. Every one of the coach factory [www.coachfactorystoress.org] hands are holding the most advanced of the most powerful sniper rifle. Snipers were divided into three groups, sent hundreds of rounds of large-caliber armor-piercing zombie group once a second, one only to stand your ground zombie or killed, or knocked the water. Compared to the previous fighting deafening, this time a little taste of understatement. However, such an understatement, but tightly zombie legion trapped in the position of the bridgehead. Of them every time at the same time out of the bridge up to only four, and every shot bullets have three coach outlet usa [www.coachoutletusashops.org] or four hundred rounds. Compared to the coach outlet [www.coachfactoryoutlet-2013.com] whole city walls, three or four hundred rounds of ammunition too saw enough, but compared to a maximum of only a dozen meters wide deck, three or four hundred rounds of ammunition have been amazing intensive. In this way, the zombies constantly forward and peristalsis, but constantly shot down into the water. The bridgehead position the surface of the coach factory outlet online [www.coachfactorybagse.net] water quickly flips a burst of spray, coach factory outlet online [www.coachfactorybagse.net] the countless ordinary variation of fish out of the water, downed zombie embroiled underwater. The zombie king finally felt wrong, so coach outlet store online [www.coachoutletonline-bag.com] will the effort, at least several thousand vanguard were killed. Being so, a few hours, the remaining troops are consumed by light. The zombie king screeching voice coach outlet [www.coachfactoryoutlet-2013.com] just want roared loudly command zombie halt. Suddenly the wall of gunfire stopped completely Frontmost zombie second before also move an inch, but the next second they find it covered with coach purse outlet [www.coachoutletpurseso.com] a light, followed trembling with excitement rushed toward the gates not far from open. Zombie king saw this situation, doubts this down, it decided to wait, maybe the next moment, the fort as previously encountered gunfire stops, capture the ...... . More to addressVariation dogs do not know, his opposite assembled thousands of snipers. Every one of the hands are holding the most advanced of the most powerful sniper rifle. Snipers were divided into three groups, sent hundreds of rounds of large-caliber armor-piercing zombie group once a second, one only to stand your ground zombie or killed, or knocked the water. Compared to the previous fighting deafening, this time a little taste of understatement. However, such an understatement, but tightly zombie legion trapped in coach outlet online [www.coachoutletes2you.org] the position of the bridgehead. Of them every time at the same time out of the bridge up to only discount coach purses [www.coachoutletonlinepursees.org] four, and every shot bullets

· Více o tématu Jídlo a pití
· Další články od autora Klára


Nejčtenější článek na témaJídlo a pití:

Chorvatská kuchyně

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné