Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 21:34
Den: Úterý
Týden: 12
Datum: 26. března
Rok: 2019

Svátek má:

Dnes: Emanuel
Zítra: Dita
Pozítří: Soňa

Regiony

Sponzorované odkazy


Ubytování v Chorvatsku
[ Ubytování v Chorvatsku ]

·Dovolená v Omiši - na co je dobré dát si pozor

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Malebná podbiokovská vesnice Bast

Publikováno: 13.03, 2012    Téma: Destinace v Chorvatsku

Starou kamennou dalmátskou architekturu v malebném prostředí pohoří Biokovo můžete obdivovat ve vesnici Bast. Lze do ní pohodlně vystoupat z letoviska Baško Polje, ale i z dalších míst na Makarské riviéře.

Trávíte-li svou dovolenou na Makarské riviéře, můžete si ji zpestřit výšlapem do velmi zajímavé podbiokovské vesničky Bast, která leží asi 2km od letoviska Baško Polje. Vystoupat do vesničky můžete jak pěšky (cesta trvá asi 2 hodiny), tak autem (cca 20 min., k dispozici je ve vesnici parkoviště).


Dnešní obec byla postavena na základech antické osady Biston a odtud byl odvozen i její název. Všechny stavby jsou postaveny ve stylu dalmátské kamenné architektury. Mnohé domy mají střechy z kamenných došků. Střechám dominují zajímavé komíny, tzv. fumar. Ve vesnici naleznete dva kostelíky – gotickou kapli sv. Rochusa a hřbitovní barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie.


Malebnosti celé vsi dodává korunu typická bohatá středomořská flóra. Setkáte se zde s fíkovníky, olivovníky a vinnou révou. Vesnice je stále obydlená a místní žijí dle starých zvyklostí.


Odpočinout a občerstvit se mohou turisté v místní restauraci „Konoba Biston“, ve které jsou k mání různé podbiokovské speciality jako podbiokovský chléb a tzv. biokovská peka, jež je směsí masa a zeleniny zapečených v keramické míse ve žhavém popelu.


Z obce je nádherný výhled na krajinu pod ní. Nejkrásnější vyhlídka je od kostela Nanebevzetí Panny Marie, u kterého se také nachází křižovatka stezek vedoucích do pohoří Biokovo a jež je výchozím bodem pro horské túry. Vede odtud i pěší cesta do Makarské.

Publikoval: Klára

evening dresses (Hodnocení: 1)
Od: Trevor (pinlun222@gmail.com) - Sobota, 28.07. 2012 - 05:54:24
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
wedding gowns dresses [www.isdress.org] wedding gowns dresses bridal dresses [www.isdress.org] bridal dresses vintage evening dresses [www.isdress.org] vintage evening dresses [www.isdress.org] simple wedding dresses [www.isdress.org] simple wedding dresses halter bridal dresses [www.isdress.org] halter bridal dresses cheap classy dresses [www.isdress.org] cheap classy dresses summer evening dresses [www.isdress.org] summer evening dresses prom gown is a good technique to draw focus towards the prom or around the red carpet. Orange generally provides us heat and smart sensation. If you would like to become a fairly prom woman cheap bridesmaid dresses [www.isdress.org] cheap bridesmaid dresses bridesmaid evening dresses [www.isdress.org] bridesmaid evening dresses , informal wedding gowns [www.isdress.org] informal wedding gowns it is best to decide on the orange prom attire. Orange will be the colour most appealing and vivid palette and may absolutely get you out every so often. His evening might have enjoyable in a brand new way having a vivid orange cheap evening dresses [www.isdress.org] cheap evening dresses . Your aura is lit when donning a heat and comfortable prom gown. cheap wedding dresses [www.isdress.org] cheap wedding dresses [www.isdress.org] vintage wedding dress [www.isdress.org] vintage wedding dress The sunshine is shining and all of the excellent that accompanies orange prom attire. Burnt Orange and tangerine, peach shades towards the costumes of fireplace can shadow you. Orange has many distinct shades as well as a broad wide variety of options. short white beach dresses [www.isdress.org] short white beach dresses For those who have interests, make sure you occur to our stor

· Více o tématu Destinace v Chorvatsku
· Další články od autora Klára


Nejčtenější článek na témaDestinace v Chorvatsku:

Nejhezčí Chorvatské destinace

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné