Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 21:44
Den: Úterý
Týden: 12
Datum: 26. března
Rok: 2019

Svátek má:

Dnes: Emanuel
Zítra: Dita
Pozítří: Soňa

Regiony

Sponzorované odkazy


Jídlo a pití
[ Jídlo a pití ]

·Lov olihní a recepty na jejich přípravu
·Pršut - oblíbená chorvatská pochoutka
·Lanýže - chorvatská pochoutka
·Záhorské Štrukle = Zagorje štrukli
·Likér Maraschino - sluneční rosa
·Ochutnejte speciality z fíků
·Potraviny
·Kuchyně jadranského přímoří a její speciality
·Chorvatská kuchyně

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Jezera - ráj jachtařů

Publikováno: 04.04, 2011    Téma: Destinace v Chorvatsku

Městečko Jezera je nejen klidným místem pro strávení letní dovolené, ale díky své poloze také rájem pro námořníky, rybáře a především milovníky jachtingu.  

Jezera leží v zátoce ve tvaru podkovy na jihovýchodě ostrova Murter. Městečko je obklopeno poměrně dost vysokými zelení porostlými kopci, díky nimž je zátoka dokonale chráněna před větrem a je tudíž ideálním místem pro přístav malých lodí. Podél celého přístavu se táhne promenáda, z níž máte pěkný výhled moře a v něm rozseté drobné ostrůvky.

Místní turismus je výrazně zaměřen na jachting. V jižní části zátoky se nachází jachtařské centrum a marina. Během letní sezóny se zde můžete leccos naučit v jachtařských kurzech. Pro zkušenější jsou Jezera ideálním výchozím místem pro plavbu do NP Kornati. Samozřejmá je možnost pronájmu lodí a motorových člunů.

Kromě jachtingu můžete provozovat i další vodní sporty, jako například sportovní rybolov, pro nějž jsou zde také výborné podmínky. A o tom, že ryb je v Jezerech opravdu dostatek, svědčí i fakt, že hlavním zdrojem obživy místních obyvatel je právě rybolov. Co do počtu rybářů a námořníků vedou Jezera na plné čáře v porovnáním s ostatními místy na ostrově.

Budete-li mít houpání lodi na vlnách už dost, hledejte příjemný odpočinek na krásné oblázkové pláži v zátoce Lovišća. Je pěkně upravená, má pozvolný vstup do moře a díky dostatku vegetace částečně zastíněná před žhnoucím sluncem.

Městečko je velmi pěkně upravené, jeho atmosféra poklidná a obyvatelé vstřícní. Jezera obdržela pětkrát za sebou cenu od Chorvatské národní turistické centrály tzv. Modrý květ, který je udělován nejkrásnějším a nejupravenějším místům v Chorvatsku. Centrum městečka tvoří staré kamenné domy, mezi nejvýznamnější historické památky patří kostel sv. Ivana Trogirskiho a kostel Gospa od zdravlja. Během festivalu Dny moře zde v létě probíhá mnoho kulturních, folklorních, zábavních a sportovních akcí.

Název města pochází opravdu od jezer, dvou sladkovodních ploch - jezera Lokva a Blato – které zde kdysi byly. Lokva se naplňuje vodou pouze v období velkých dešťů, Blato bylo záměrně vysušeno kvůli komárům, kteří zde hnízdili a byli původci malárie.
Publikoval: Klára

· Více o tématu Destinace v Chorvatsku
· Další články od autora Klára


Nejčtenější článek na témaDestinace v Chorvatsku:

Nejhezčí Chorvatské destinace

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné