Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 21:35
Den: Úterý
Týden: 12
Datum: 26. března
Rok: 2019

Svátek má:

Dnes: Emanuel
Zítra: Dita
Pozítří: Soňa

Regiony

Sponzorované odkazy


Cestopisy z Chorvatska
[ Cestopisy z Chorvatska ]

·Kniha: Chorvatsko - dovolená s dětmi
·Mali Rat a Omiš (Jiří Kalla)
·Dovolená Dalmácie 2008 (Jiří Kalla)
·Solin (Jiří Kalla)
·Národní park Biokovo a hora Sv. Jure (Jiří Kalla)
·Výlet do Dobrovníku
·Šibenik (Jiří Kalla)
·Národní park Krka (Jiří Kalla)
·Červené a Modré jezero (Jiří Kalla)

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Grožnjan - Město umělců

Publikováno: 28.03, 2011    Téma: Destinace v Chorvatsku

Grožnjan je známý jako Město umělců. Tak trochu jiný svět, svět plný malířů, sochařů, hrnčířů a muzikantů. Objevte jej i vy!

Toto starobylé městečko leží ve střední části Istrie, 15km od pobřeží, v nadmořské výšce 260m.n.m. Je ideálním místem pro jednodenní výlet pro všechny návštěvníky Istrie, kteří chtějí zažít „trochu kultury“. Historie městečka je bohatá, ale dnešní podobu a duši mu vtiskli umělci, kteří se sem začali od roku 1965 stěhovat a vytvářet si zde své ateliéry. V Grožnjanu můžete navštívit více než 20 uměleckých galerií. Vystavují se zde nejrůznější dílka, keramikou počínaje a malbami konče.

Grožnjan je velmi zachovalé středověké městečko s typickou architekturou. Je tvořeno mnoha úzkými uličkami, které se do sebe různě zaplétají. Dochovalo se původní urbanistické uspořádání městečka, část původních hradeb se vstupní branou, zámek rodu Birianiů ze 14. století a barokní farní kostel Sv. Marie. Malebné křivolaké uličky skrývají útulné kavárny, obchůdky a restaurace nabízející speciality místní kuchyně.

Grožnjan je mimo jiné místem setkání mladých muzikantů z celého světa. Své sídlo zde má organizace Mezinárodní kulturní centrum mladých hudebníků. Každý rok pořádá hudební kurzy (pro houslisty, violončelisty, hráče na violu, klavír, varhany a další), baletní kurzy, semináře pro architekty, kurzy jógy, kurzy orchestrální hry, kurzy pro mladé filmaře a mnohé další.

Během letní sezóny se v Grožnjanu konají skoro denně koncerty. Uslyšíte jak klasickou tak například jazzovou či etnickou hudbu.

Okolní krajina je vhodná k procházkám a jízdě na kole, vyrazit můžete do blízkých starobylých obcí Završje, Kostanjica nebo Šterna. Výhled na moře stejně jako na údolí řeky Mirna je více než strhující.Publikoval: Klára

· Více o tématu Destinace v Chorvatsku
· Další články od autora Klára


Nejčtenější článek na témaDestinace v Chorvatsku:

Nejhezčí Chorvatské destinace

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné