Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:30
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Ubytování v Chorvatsku
[ Ubytování v Chorvatsku ]

·Dovolená v Omiši - na co je dobré dát si pozor

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Začala výstavba rychlostní silnice Trogir-Split-Omiš

Publikováno: 22.08, 2006    Téma: Doprava do Chorvatska

Na 50 kilometrech silnice přibyde v každém směru druhý jízdní pruh. Stavba potrvá takřka dva roky, přijde na 220 milionů eur. Dioklecijánův palác ve Splitu se změnil k nepoznání. Jeho průčelí zakrývají klimatizace a satelity. V Černé Hoře se očekává snížení cen automobilů.

Úsekem Trogir-Omiš projede každý den na 40 tisíc vozidel. Je to jedna z nejvytíženějších komunikací v Chorvatsku. Na 50 kilometrech přibyde v každém směru druhý jízdní pruh. Stavba potrvá takřka dva roky, přijde na 220 milionů eur, z toho 60 milionů uvolní Evropská investiční banka.

Společnost Chorvatské cesty už buduje nájezdy v části silnice mezi Solinem a Trogirem. Úsekem denně projede 25 tisíc aut. Po skončení letošní turistické sezony začne stavba dvou nových jízdních pruhů přes Kaštel. Nejdražší bude rozšíření silnice mezi Splitem a městečkem Omiš. Tato třetí etapa spolkne přes polovinu celého rozpočtu.

Dioklecijánův palác ve Splitu se změnil k nepoznání. Jeho průčelí zakrývají klimatizace a satelity. Přitom není nutné, aby byly směrem do ulice. Nejznámější památku Splitu nechal postavit koncem třetího století císař Diokleciján. Do kamenného objektu ovšem dnešní podnikatelé vsazují plastová okna a dveře a památka ztrácí své kouzlo.

Po případném odtržení Srbska a Černé Hory se právě v Černé Hoře očekává snížení cen automobilů. Cenu nových i použitých vozů vždy určoval trh, ale v katalozích automobilových společností se nyní objevují další ceny. Například v Srbsku je pořizovací cena vozu Nissan necelých 15 tisíc euro a v Černé Hoře je to o tísíc euro méně. U některých značek je rozdíl dokonce i 4000 euro.

Kursy a ceny

Sto českých korun směníte za 25,38 kuna. Za jedno euro dostanete 7,20 kuna.
V síti čerpacích stanic INA zaplatíte za litr benzínu Euro Super 95 rovných 8 kuna. Euronafta stojí 7,17 kuna. U ostatních čerpacích stanic jsou pohonné hmoty dražší, benzín až o 40 lipa.

Tyto informace pro Vás připravují redaktoři CRo 1 - Radiožurnálu
O tomto tématu můžete diskutovat ve foru.Publikoval: admin

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné