Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:34
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Počasí v Chorvatsku
[ Počasí v Chorvatsku ]

·O víkendu přijde do Chorvatska další vlna veder
·Co dělat, když na Jadranu prší

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Na chorvatských dálnicích by mělo podražit mýtné

Publikováno: 10.07, 2008    Téma: Doprava do Chorvatska

Cesta po chorvatských dálnicích by mohla být dražší. Správa dálnic chce zvýšit cenu mýtného o 15 procent. Šibenik a okolí sužují komáři. Desinfekční služba Veterinární stanice v Šibeniku se pustila do akce. V Makarské se nesmí jíst na pláži.
Mýtné

Mýtné na chorvatských dálnicích by mohlo být dražší až o 15 procent. Takovou úpravu cen si představuje správa dálnic. Návrh předala příslušnému ministerstvu. Zdražení o 15 procent by znamenalo, že například za projetí dálnice ze Záhřebu do Splitu bychom místo současných 157kun zaplatili 180. Průjezd celým Chorvatskem od hraničního přechodu Macelj do Splitu by nás v přepočtu stál o sto korun víc. Správa chorvatských dálnic požadavek zdražení dálničních známek vysvětluje vyššími náklady na opravu a výstavbu dálnic.
Středodalmátské pobřeží je skoro celé české. Každý čtvrtý host je Čech. V Baška Vodě jsou teď většinou pouze Češi. Ve městě je celkem sedm a půl tisíce lůžek v apartmánech a hotelech. Z toho 6,5 tisíce si zarezervovali Češi. Chorvatská turistická centrála, která má od obcí informace o ubytovaných, dokonce říká, že Čechů je teď u Jadranu víc než loni. Čechy tedy neodradily ani debaty o zákazu dovozu masa, ani zavedení dálničních známek ve Slovinsku.
Komáři trápí turisty a obyvatele Šibeniku a okolí. Už několik týdnů je jich v oblasti víc než obvykle. Nedílnou součástí vybavení mnoha apartmánů se staly různé odpuzovače hmyzu. Krvežízniví komáři ale útočí také na plážích, na zahrádkách restaurací a kaváren. Trpí lidé v Zablači, Solarisu, Brodarici, Žaboriči, Jadrii a ušetřeni nejsou ani lidé v Šibeniku a ve Vodici. Komáři se namnožili během jarních dešťů. Červnové pětidenní deště jim také pomohly. Vítr je pak od líhnišť na pevnině zavál až k moři. Desinfekční služba Veterinární stanice v Šibeniku slíbila, že bude dál postřikem ničit komáří líhniště. Už zaprášili rekreační oblast Solaris, Brodarici, Zablaču i Jadrii. Dnes dělají Šibenik, zítra Vodici.
Makarská zakázala jídlo na pláži. Je prvním městem, které takové opatření zavedlo. Ve stínu u pláží jsou stoly a lavice a jenom tam si můžete svačinu nebo oběd dát. Vedení města chce, aby pláže byly čištější a brzy byly oceněné čtyřmi hvězdičkami.
Letiště v chorvatském hlavním městě Záhřebu odbavilo letošního miliontého cestujícího. Sanja Marcinjaš dostala poukaz na zboží v duty free shopu v hodnotě 500 euro a také dvě letenky. Sama si může vybrat, do které evropské destinace poletí. Letiště v Záhřebu letos miliontého návštěvníka odbavila o 11 dřív než loni a o měsíc dřív než před dvěma lety.
Kurzy měny
Platný kurzovní lístek jsme dnes zjišťovali v Jadranské bance. Za 100 českých korun dostaneme 30 kun, za 1 euro 7 kun 19 lip.
Ceny benzínu
V síti čerpacích stanic INA za litr naturalu 95 zaplatíte 9, 65 lip, litr euronafty stojí 9,84. Takřka stejné ceny mají i čerpací stanice Petrol. O něco dražší je OMV a Tiffon.

Tyto informace pro Vás připravují redaktoři ČRo 1 - Radiožurnálu
O tomto tématu můžete diskutovat ve foru.Publikoval: admin

Re: Na chorvatských dálnicích by mělo podražit mýtné (Hodnocení: 1)
Od: Sally (jiri.kalla@centrum.cz) - Pátek, 11.07. 2008 - 06:22:59
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://kalla.webpark.cz
Myslím si, že chorvatské dálnice nejsou až tak drahé. Rychlost s jakou se dálnice "množí" a jejich kvalita ve srovnání např. s našimi. Ale ....... Nelze srovnávat nesrovnávatelné, samozřejmě, že chorvatské dálnice jsou na lepší úrovni. Dokonce silnice (jednička) pod Karlovacem až skoro do Kninu a pak dál na Split - kam se na to hrabou naše dálnice. No a při letošním kursu lasiček - bylo by to jako vloni a bůhví jak to vůbec bude. Komáři se doufám pod Split nedostanou, nebo už budou do poloviny srpna pryč. A co se týče jídla na plážích na Makarské? Nikdy jsme si na pláže jídlo nebrali, maximálně pití nebo nějaké oplatky apod. Ale určitě toto nařízení vítám. A Makarská samotná? Byl jsem tam vloni chvilku - a nikdy bych tam nejel. Nelíbilo se mi tam, organizovaná eróhácká dovolená hadra. Lidí a lidí, a nedalo se pomalu projít k vodě. Ale toť můj názor, který nikomu nevnucuji. No a všem, které Chorvatsko teprve čeká - pěknou dovolenou.-
Související témata

Aktuální zprávy z Chorvatska

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 1

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné