Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 06:41
Den: Středa
Týden: 16
Datum: 25. dubna
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Marek
Zítra: Oto
Pozítří: Jaroslav

Regiony

Sponzorované odkazy


Jídlo a pití
[ Jídlo a pití ]

·Lov olihní a recepty na jejich přípravu
·Pršut - oblíbená chorvatská pochoutka
·Lanýže - chorvatská pochoutka
·Záhorské Štrukle = Zagorje štrukli
·Likér Maraschino - sluneční rosa
·Ochutnejte speciality z fíků
·Potraviny
·Kuchyně jadranského přímoří a její speciality
·Chorvatská kuchyně

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Co dělat, když na Jadranu prší

Publikováno: 12.08, 2007    Téma: Počasí v Chorvatsku

Proměnlivé počasí, které v těchto dnech panuje na jadranském pobřeží, se má udržet ještě nejméně do pondělí. Pak se mají teploty zase zvyšovat a od středy by měla být obloha bez mráčku a teploty by se měly pohybovat kolem 30 stupňů.

Počasí

Máme pro vás několik tipů, co dělat, když není počasí na koupání. Začněme na Istrii. Zajímavý může být výlet do Puly, kde stojí velmi zachovalá římská aréna, dnes sloužící jako amfiteátr a koncertní síň.

V Rijece doporučuji navštívit Přírodovědné muzeu. Mají otevřeno, narozdíl od jiných muzeí, i v neděli od 9 do 15 hodin. Od pondělí do pátku pak můžete muzeum navštívit mezi devátou a devatenáctou hodinou. Za vstupné utratíte 10 kun. Najdete tu sbírky motýlů, výstavu o geologické historii Jadranu a také tu mají akvárium. Muzeum najdete v Parku Vladimira Naroze blízko Místodržitelského paláce.

V Makarské můžete zajít do Malakologického muzea, kde mají sbírku více než tří tisíc mušlí a lastur. V neděli ovšem mají zavřeno. Od pondělí do soboty je otevřeno od 10 do 12 a od 17 do 19 hodin. Muzeum najdete v ulici Franjevački put.

V Dubrovníku jsou také zajímavá muzea, ale nezkoušejte je hledat na webové stránce tamního turistického sdružení - tedy Turističke zajednice. Stránky jsou velmi špatné a podle nich v Dubrovníku žádná muzea ani galerie nejsou. V této perle Jadranu však můžete navštívit Kulturně historické muzeum, které se nachází na adrese Pod dvorom 3. V neděli je otevřeno od 9 do 13 a v ostatní dny také od 16 do 17. Najdete tam expozici keramiky, textilií, nábytku a dobových fotografií.

Kulturní život:

V městském muzeu v Trogilu vystoupilo "Divadlo tváří v tvář" s představením "Kočka na rozpálené splitské střeše". Co by chorvatskému nastudování asi řekl Tennessee Williams, který napsal tuto divadelní hru, v jejíž filmové podobě excelovali Liz Taylorová a Paul Newman?

Kurzy:

Za jedno euro byste měli dostat 7 kun a 24 lip - například v Privredne bance Zagreb. Za českou bankovku s Karlem IV. by vám měli dát 25 kun a 37 lip a za sto slovenských korun 21 kun a 20 lip. Nutno ovšem počítat s tím, že si banky berou provizi až dvě procenta. Pro výhodnější výměnu hledejte směnárny, které nabízí kurzy vyšší než 7,23 kun za euro bez provize.

Pohonné hmoty:

Pokud chcete načerpat plnou nádrž na cestu zpět do Česka nebo na Slovensko, buďte klidní. Benzín stojí na stanicích firmy INA stále stejně, tedy 8 kun za litr. Naftu koupíte za 7,56 za litr.

Dopravní informace:

Jako každý letní víkend je na chorvatských dálnicích velmi silný provoz, zvláště na A1 Záhřeb - Split a A6 Záhřeb - Rijeka. Automotoklub žádá řidiče o trpělivost a upozorňuje, že není dovoleno předjíždět odstavným pruhem. Policie má pohotovost a pokuta by vás mohla přijít draho - velmi draho.

Na dálnici A1 stojí kolona před tunelem Mala Kapela směrem do vnitrozemí. Směrem k moři kolona není. U dalšího tunelu Svati Rok je oboustranná kolona u severního vjezdu, tedy směrem na pobřeží. Na Jadranské magistrále jsou časté kolony, hlavně na obchvatu Rijeky.

Další kolony čekají řidiče před mýtnými branami: při výjezdu z A1 u brány Lučko před Záhřebem a na A2 směrem k hraničnímu přechodu Macelj do Slovinska před mýtnou bránou Trakoščan.

Počasí:

Proměnlivé počasí by se mělo postupně zklidňovat a oblačnost se má protrhávat. Ráno a dopoledne ještě čekejte místy přeháňky. I odpoledne se ale zřídka mohou vyskytnou krátké bouřky. Ráno bude na Jadranu 17 až 21 stupňů, odpoledne může teploměr ukázat až 28.

Jachtaři musejí počítat s tím, že na moři mohou potkat bouřku. Na severním a středním Jadranu bude skoro bezvětří. Na jižním Jadranu má vát jihozápadní vítr. Meteorologové upozorňují, že na otevřeném prostranství jižního Jadranu může moře dosáhnout až stupně 4 - tedy mírně rozbouřené.

Tyto informace pro Vás připravují redaktoři ČRo 1 - Radiožurnálu
O tomto tématu můžete diskutovat ve foru.Publikoval: admin

Re: Co dělat, když na Jadranu prší (Hodnocení: 1)
Od: sweety (xinxin479@yahoo.cn) - Čtvrtek, 29.11. 2012 - 01:46:47
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Variation dogs do not know, his opposite assembled thousands of snipers. Every one of the coach factory [www.coachfactorystoress.org] hands are holding the most advanced of the most powerful sniper rifle. Snipers were divided into three groups, sent hundreds of rounds of large-caliber armor-piercing zombie group once a second, one only to stand your ground zombie or killed, or knocked the water. Compared to the previous fighting deafening, this time a little taste of understatement. However, such an understatement, but tightly zombie legion trapped in the position of the bridgehead. Of them every time at the same time out of the bridge up to only four, and every shot bullets have three coach outlet usa [www.coachoutletusashops.org] or four hundred rounds. Compared to the coach outlet [www.coachfactoryoutlet-2013.com] whole city walls, three or four hundred rounds of ammunition too saw enough, but compared to a maximum of only a dozen meters wide deck, three or four hundred rounds of ammunition have been amazing intensive. In this way, the zombies constantly forward and peristalsis, but constantly shot down into the water. The bridgehead position the surface of the coach factory outlet online [www.coachfactorybagse.net] water quickly flips a burst of spray, coach factory outlet online [www.coachfactorybagse.net] the countless ordinary variation of fish out of the water, downed zombie embroiled underwater. The zombie king finally felt wrong, so coach outlet store online [www.coachoutletonline-bag.com] will the effort, at least several thousand vanguard were killed. Being so, a few hours, the remaining troops are consumed by light. The zombie king screeching voice coach outlet [www.coachfactoryoutlet-2013.com] just want roared loudly command zombie halt. Suddenly the wall of gunfire stopped completely Frontmost zombie second before also move an inch, but the next second they find it covered with coach purse outlet [www.coachoutletpurseso.com] a light, followed trembling with excitement rushed toward the gates not far from open. Zombie king saw this situation, doubts this down, it decided to wait, maybe the next moment, the fort as previously encountered gunfire stops, capture the ...... . More to addressVariation dogs do not know, his opposite assembled thousands of snipers. Every one of the hands are holding the most advanced of the most powerful sniper rifle. Snipers were divided into three groups, sent hundreds of rounds of large-caliber armor-piercing zombie group once a second, one only to stand your ground zombie or killed, or knocked the water. Compared to the previous fighting deafening, this time a little taste of understatement. However, such an understatement, but tightly zombie legion trapped in coach outlet online [www.coachoutletes2you.org] the position of the bridgehead. Of them every time at the same time out of the bridge up to only discount coach purses [www.coachoutletonlinepursees.org] four, and every shot bullets
Související témata

Aktuální zprávy z Chorvatska

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné