Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:39
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Kultura a zvyky
[ Kultura a zvyky ]

·Mikuláš v Chorvatsku
·Salona - archeologická lokalita
·Velký karneval v Zadaru
·Rytířský den ve Vrané
·Pažská krajka (Paška čipka)
·Tišno hostí Velikonoční festival
·Tip na výlet: Eko-etno vesnice Stara Kapela
·Masopustní karneval v Rijece
·Barokní vojenská pevnost Slavonski Brod

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kolony, kolony, kolony

Článek nám odeslal: Namornik - 31.07, 2007
Publikoval: admin    Téma:
 Doprava do Chorvatska

Asi už toho bylo na téma kolony napsáno dost a dost. Ale přece jen.... Byla jsem zvyklá, že jedu-li mimo hlavní sezónu, nemůže se mi stát, abych čekala v kolonách, navíc na všech fórech jsem byla hóóóóódně velkým zastáncem dálnice. Ale letos jsem se rozhodla, že příští cesta musí být pouze "po staré".

Při cestě tam - v pátek dopoledne!!! - jsme před každým jednosměrným tunelem čekali cca tři čtvrtě hodiny, bohužel, natrefili jsme na nehody v tubusech tunelů. Chválabohu, byly to jen "třískanice", nešlo o život. Cesta zpět 1.července, tedy v neděli byla příšerná. Před Svetim Rokem jsme čekali v koloně hodinu a půl - nehoda. Pak Mala Kapela - asi třičtvrtě hodiny. Pak mýtnice před Záhřebem, mýtnice před Trakoščanem, chorvatsko - slovinské hranice - vše tak po 45 minutách. A aby toho nebylo málo, rakouská dálnice nás zastavila na další půlhodinu kvůli opravě jednoho jízdního pruhu. Suma sumárum cesta, která nám běžně trvá asi 12-13 hodin trvala skoro 16 hodin. Ještě, že jsme byli odpočatí z dovolené a polehávání na pláži ;-) ......

P.S. Ve stejný den jako my odjížděl náš známý o hodinu později. Jel přes Plitvická jezera. Doma byl za 13 hodin, a to včetně nutných zastávek na hranicích. A kdo si má potom vybrat???

NámořníkPublikoval: admin

Re: Kolony, kolony, kolony (Hodnocení: 1)
Od: admin (admin@ochorvatsku.cz) - Úterý, 31.07. 2007 - 20:33:13
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.ochorvatsku.cz
Děkuji Námořníkovi za zajímavý dopravní článek. Musím říct, že v tom případě jsme měli štěstí, jelikož jsme jeli v podobném termínu a cesta naprosto v pohodě. Jeli jsme ale v noci a přes Maďarsko a žádnou kolonu jsme nikde nepotkali.

Re: Kolony, kolony, kolony (Hodnocení: 1)
Od: Sally (jiri.kalla@centrum.cz) - Pátek, 03.08. 2007 - 06:12:31
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://kalla.webpark.cz
Pěkný den, i když trochu uplakaný. tedy ten dnešní začátek dne. Cesta dolů pod Split mě čeká ve čtvrtek 9. srpna. Vzhledem k tomu, že ten den již mám dovolenou a v pátek mohu nastoupit kdykoliv, stále se rozmýšlím, v kolik vyjedu. Po obědě si dám asi "dvacet", naložíme auto a tradá. Zatím (od roku 1997) mi nikdo nepřesvědčil, že do okolí Zadaru a dále dolů je lepší přes Rakousko a po dálnicích. Jedu přes Slováky, Maďary a jediná dálnice, kterou použiji je Zagreb-Karlovac. Možná ještě využiji úsek z Varaždinu do Zagrebu, ale nevím. Zkrátka a dobře použiji starou jugoslávskou trasu. Cesta bez kamionů, kolon, stresu a vcelku i povrch silnic O.K. Mj. je to z Brna asi o 50 km kratší po staré než přes Rakušáky, a ještě ušetřím na poplatcích. Jedu na 13 dní, takže mi 10denní známka nestačí. Na Istrii jsem zase jezdil přes Vídeň, Tarvisio, Terst a dál na Kopar. Žádné odbočky přes Slovinsko. Přestože cesta přes Itálii byla o 100 km delší, časově a poplatkově jsem na tom byl vždy líp, než ti co jeli přes Maribor. Takže doufám, že mě cesta příští týden nezklame. Mj. rád se kochám okolní přírodou - tedy až ve dne. Ale i městečka a vesničky v noci osvětlené - to je přeci paráda.

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 3.5
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné