Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 21:25
Den: Čtvrtek
Týden: 38
Datum: 21. září
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Matouš
Zítra: Darina
Pozítří: Berta

Regiony

Sponzorované odkazy


Doprava do Chorvatska
[ Doprava do Chorvatska ]

·Pozor při cestě přes Slovensko!
·Kudy se proháněl Vinettou
·Na chorvatských dálnicích by mělo podražit mýtné
·Jak se vyhnout dálničním poplatkům ve Slovinsku
·Cestování nezletilých do Chorvatska
·Na letišti Kaštel mají mnozí cestující pochyby o bezpečnosti
·Kolony, kolony, kolony
·Ne v pátek
·Dálnici k moři trápily kolony

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kolony, kolony, kolony

Článek nám odeslal: Namornik - 31.07, 2007
Publikoval: admin    Téma:
 Doprava do Chorvatska

Asi už toho bylo na téma kolony napsáno dost a dost. Ale přece jen.... Byla jsem zvyklá, že jedu-li mimo hlavní sezónu, nemůže se mi stát, abych čekala v kolonách, navíc na všech fórech jsem byla hóóóóódně velkým zastáncem dálnice. Ale letos jsem se rozhodla, že příští cesta musí být pouze "po staré".

Při cestě tam - v pátek dopoledne!!! - jsme před každým jednosměrným tunelem čekali cca tři čtvrtě hodiny, bohužel, natrefili jsme na nehody v tubusech tunelů. Chválabohu, byly to jen "třískanice", nešlo o život. Cesta zpět 1.července, tedy v neděli byla příšerná. Před Svetim Rokem jsme čekali v koloně hodinu a půl - nehoda. Pak Mala Kapela - asi třičtvrtě hodiny. Pak mýtnice před Záhřebem, mýtnice před Trakoščanem, chorvatsko - slovinské hranice - vše tak po 45 minutách. A aby toho nebylo málo, rakouská dálnice nás zastavila na další půlhodinu kvůli opravě jednoho jízdního pruhu. Suma sumárum cesta, která nám běžně trvá asi 12-13 hodin trvala skoro 16 hodin. Ještě, že jsme byli odpočatí z dovolené a polehávání na pláži ;-) ......

P.S. Ve stejný den jako my odjížděl náš známý o hodinu později. Jel přes Plitvická jezera. Doma byl za 13 hodin, a to včetně nutných zastávek na hranicích. A kdo si má potom vybrat???

NámořníkPublikoval: admin

Re: Kolony, kolony, kolony (Hodnocení: 1)
Od: admin (admin@ochorvatsku.cz) - Úterý, 31.07. 2007 - 20:33:13
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.ochorvatsku.cz
Děkuji Námořníkovi za zajímavý dopravní článek. Musím říct, že v tom případě jsme měli štěstí, jelikož jsme jeli v podobném termínu a cesta naprosto v pohodě. Jeli jsme ale v noci a přes Maďarsko a žádnou kolonu jsme nikde nepotkali.

Re: Kolony, kolony, kolony (Hodnocení: 1)
Od: Sally (jiri.kalla@centrum.cz) - Pátek, 03.08. 2007 - 06:12:31
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://kalla.webpark.cz
Pěkný den, i když trochu uplakaný. tedy ten dnešní začátek dne. Cesta dolů pod Split mě čeká ve čtvrtek 9. srpna. Vzhledem k tomu, že ten den již mám dovolenou a v pátek mohu nastoupit kdykoliv, stále se rozmýšlím, v kolik vyjedu. Po obědě si dám asi "dvacet", naložíme auto a tradá. Zatím (od roku 1997) mi nikdo nepřesvědčil, že do okolí Zadaru a dále dolů je lepší přes Rakousko a po dálnicích. Jedu přes Slováky, Maďary a jediná dálnice, kterou použiji je Zagreb-Karlovac. Možná ještě využiji úsek z Varaždinu do Zagrebu, ale nevím. Zkrátka a dobře použiji starou jugoslávskou trasu. Cesta bez kamionů, kolon, stresu a vcelku i povrch silnic O.K. Mj. je to z Brna asi o 50 km kratší po staré než přes Rakušáky, a ještě ušetřím na poplatcích. Jedu na 13 dní, takže mi 10denní známka nestačí. Na Istrii jsem zase jezdil přes Vídeň, Tarvisio, Terst a dál na Kopar. Žádné odbočky přes Slovinsko. Přestože cesta přes Itálii byla o 100 km delší, časově a poplatkově jsem na tom byl vždy líp, než ti co jeli přes Maribor. Takže doufám, že mě cesta příští týden nezklame. Mj. rád se kochám okolní přírodou - tedy až ve dne. Ale i městečka a vesničky v noci osvětlené - to je přeci paráda.

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 3.5
Účastníků: 4

Velmi dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné