Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 09:23
Den: Neděle
Týden: 47
Datum: 19. listopadu
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Alžběta
Zítra: Nikola
Pozítří: Albert

Regiony

Sponzorované odkazy


Cestopisy z Chorvatska
[ Cestopisy z Chorvatska ]

·Kniha: Chorvatsko - dovolená s dětmi
·Mali Rat a Omiš (Jiří Kalla)
·Dovolená Dalmácie 2008 (Jiří Kalla)
·Solin (Jiří Kalla)
·Národní park Biokovo a hora Sv. Jure (Jiří Kalla)
·Výlet do Dobrovníku
·Šibenik (Jiří Kalla)
·Národní park Krka (Jiří Kalla)
·Červené a Modré jezero (Jiří Kalla)

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Dálnici k moři trápily kolony

Publikováno: 15.07, 2007    Téma: Doprava do Chorvatska

Až 15kilometrové kolony sevřely auta na dálnici směrem k moři. Chorvaté radí, které pláže jsou vhodné k intimnostem. Začaly letní megaslevy. Ceny spadly až o 70 procent. V neděli bude slunečno a horko, teploty až 34 stupňů, tak bude v neděli 15.7. u Jadranu

15 kilometrů byla ráno dlouhá kolona aut před vjezdem do tunelu Sveti Rok na dálnici A1 ze Záhřebu k moři. Takřka 10 kilometrů pak měla kolona před tunelem Mala Kapela. Auta se posouvala rychlostí 15 km/h. Správa dálnic dopoledne tunely otevřela pouze pro směr k moři a kolony se zkrátily. Ještě večer ale měly až 5 kilometrů. Problémy byly i mezi Záhřebem a Karlovacem. Na 9. kilometru se ve směru k moři jezdilo jediným jízdním pruhem kvůli nehodě šesti aut. Jen za sobotní dopoledne najelo 24 tisíc zahraničních turistů do Chorvatska přes přechody Kaštel, Plovanija a Požane. Další desetitisíce jeli přes Macelj, Braganu, Rupu a Metkovič.

Není pláž jako pláž. Než si vybereme tu správnou, měli bychom si rozmyslet, co na ní chceme dělat. Vědí to i Chorvaté a pláže dělí na místa ke koupání, flámování nebo intimnostem. Deník Jutarnji list otiskl seznam s mapkou, kde nejznámější pláže po celém pobřeží rozděluje. Na plavání doporučuje například Verudelu v Pule, pláž Medvedja v Rijece, Saharun v místě Dugi otok nebo Lojenu na Kornati, Punta ratu v Brele a Banje v Dubrovníku. K intimnostem pak doporučil například Raduču v Primoštenu, ostrov Vis nebo Puntamik v Zadaru. Tam si prý můžeme romanticky užít západ slunce a pohled na ostrovy Sestrice a Ist. Pláž je sice kamenitá, ale není tolik navštěvovaná a hodně zarostlá zelení.

Oblečení a boty jsou v Chorvatsku mnohdy předražené, stěžují si někteří zákazníci v anketách novinářů. Vysoká cena podle nich neodpovídá kvalitě. Teď během letní megaslev jim to nevadí a nakupují. Ceny spadly o 30 až 70 procent. Domácí i turisté kupují hlavně sandály a tzv. japanky a sluneční brýle. Ceny snížila většina prodejců, nutí je k tomu konkurence. Ta je v Chorvatsku stále větší.

Kurzy měny

Splitka banka podle platného kurzu za jedno euro vyplatí 7, 22 kuna, za 100 českých korun 25,06 kuna.

Ceny pohonných hmot

Litr naturalu 95 stojí 8 kuna. Litr nafty 7,48. To jsou ceny největšího distributora INA. Ostatní prodejci mají ceny stejné nebo o několik málo lipa vyšší.

Počasí

V neděli 15.7. nás čeká opět obloha bez mraku. Bude slunečno a horko. Vítr bude foukat slabý od západu a severozápadu. Odpolední teploty vystoupí na 32 až 34 stupňů. Bio bude zítra dobré, musíme se ale chránit před UV zářením. UV index bude vysoký. Nezbytností bude pokrývka hlavy s kšiltem, sluneční brýle a ochranné krémy. Děti se mohou spálit za méně než 10 minut. Teplota moře je 25 stupňů. Pro jachtaře není vydáno upozornění. Předpověď uvádí u pobřeží vítr severozápadní a západní 6 až 14 uzlů, v jžní a střední části Jadranu až 17. V noci a ráno jihovýchodní vítr 4 až 12 uzlů. Na otevřeném moři vítr hlavně severozápadní 6 až 14 uzlů. Moře na stupni 2 až 3, v noci a ráno 1 až 2. Viditelnost 20 kilometrů.

Tyto informace pro Vás připravují redaktoři ČRo 1 - Radiožurnálu
O tomto tématu můžete diskutovat ve foru.Publikoval: admin
Související témata

Destinace v Chorvatsku

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné