Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 13:39
Den: Sobota
Týden: 10
Datum: 17. března
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Vlastimil
Zítra: Eduard
Pozítří: Josef

Regiony

Sponzorované odkazy


Přírodní krásy Chorvatska
[ Přírodní krásy Chorvatska ]

·Skalní klášter Blaca - ostrov Brač
·Arboretum Trsteno poblíž Dubrovníku
·Tuleň středomořský v jeskyni na Cresu
·Jeskyně Baredine u Poreče
·Kupa - hraniční řeka
·Řeka Korana pro vodáky
·Ostrov lásky Galešnjak
·Jeskyně Biserujka na Krku
·Močály Kopački Rit

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Dálnici k moři trápily kolony

Publikováno: 15.07, 2007    Téma: Doprava do Chorvatska

Až 15kilometrové kolony sevřely auta na dálnici směrem k moři. Chorvaté radí, které pláže jsou vhodné k intimnostem. Začaly letní megaslevy. Ceny spadly až o 70 procent. V neděli bude slunečno a horko, teploty až 34 stupňů, tak bude v neděli 15.7. u Jadranu

15 kilometrů byla ráno dlouhá kolona aut před vjezdem do tunelu Sveti Rok na dálnici A1 ze Záhřebu k moři. Takřka 10 kilometrů pak měla kolona před tunelem Mala Kapela. Auta se posouvala rychlostí 15 km/h. Správa dálnic dopoledne tunely otevřela pouze pro směr k moři a kolony se zkrátily. Ještě večer ale měly až 5 kilometrů. Problémy byly i mezi Záhřebem a Karlovacem. Na 9. kilometru se ve směru k moři jezdilo jediným jízdním pruhem kvůli nehodě šesti aut. Jen za sobotní dopoledne najelo 24 tisíc zahraničních turistů do Chorvatska přes přechody Kaštel, Plovanija a Požane. Další desetitisíce jeli přes Macelj, Braganu, Rupu a Metkovič.

Není pláž jako pláž. Než si vybereme tu správnou, měli bychom si rozmyslet, co na ní chceme dělat. Vědí to i Chorvaté a pláže dělí na místa ke koupání, flámování nebo intimnostem. Deník Jutarnji list otiskl seznam s mapkou, kde nejznámější pláže po celém pobřeží rozděluje. Na plavání doporučuje například Verudelu v Pule, pláž Medvedja v Rijece, Saharun v místě Dugi otok nebo Lojenu na Kornati, Punta ratu v Brele a Banje v Dubrovníku. K intimnostem pak doporučil například Raduču v Primoštenu, ostrov Vis nebo Puntamik v Zadaru. Tam si prý můžeme romanticky užít západ slunce a pohled na ostrovy Sestrice a Ist. Pláž je sice kamenitá, ale není tolik navštěvovaná a hodně zarostlá zelení.

Oblečení a boty jsou v Chorvatsku mnohdy předražené, stěžují si někteří zákazníci v anketách novinářů. Vysoká cena podle nich neodpovídá kvalitě. Teď během letní megaslev jim to nevadí a nakupují. Ceny spadly o 30 až 70 procent. Domácí i turisté kupují hlavně sandály a tzv. japanky a sluneční brýle. Ceny snížila většina prodejců, nutí je k tomu konkurence. Ta je v Chorvatsku stále větší.

Kurzy měny

Splitka banka podle platného kurzu za jedno euro vyplatí 7, 22 kuna, za 100 českých korun 25,06 kuna.

Ceny pohonných hmot

Litr naturalu 95 stojí 8 kuna. Litr nafty 7,48. To jsou ceny největšího distributora INA. Ostatní prodejci mají ceny stejné nebo o několik málo lipa vyšší.

Počasí

V neděli 15.7. nás čeká opět obloha bez mraku. Bude slunečno a horko. Vítr bude foukat slabý od západu a severozápadu. Odpolední teploty vystoupí na 32 až 34 stupňů. Bio bude zítra dobré, musíme se ale chránit před UV zářením. UV index bude vysoký. Nezbytností bude pokrývka hlavy s kšiltem, sluneční brýle a ochranné krémy. Děti se mohou spálit za méně než 10 minut. Teplota moře je 25 stupňů. Pro jachtaře není vydáno upozornění. Předpověď uvádí u pobřeží vítr severozápadní a západní 6 až 14 uzlů, v jžní a střední části Jadranu až 17. V noci a ráno jihovýchodní vítr 4 až 12 uzlů. Na otevřeném moři vítr hlavně severozápadní 6 až 14 uzlů. Moře na stupni 2 až 3, v noci a ráno 1 až 2. Viditelnost 20 kilometrů.

Tyto informace pro Vás připravují redaktoři ČRo 1 - Radiožurnálu
O tomto tématu můžete diskutovat ve foru.Publikoval: admin
Související témata

Destinace v Chorvatsku

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné