Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 11:07
Den: Neděle
Týden: 51
Datum: 17. prosince
Rok: 2017

Svátek má:

Dnes: Daniel
Zítra: Miloslav
Pozítří: Ester

Regiony

Sponzorované odkazy


Doprava do Chorvatska
[ Doprava do Chorvatska ]

·Pozor při cestě přes Slovensko!
·Kudy se proháněl Vinettou
·Na chorvatských dálnicích by mělo podražit mýtné
·Jak se vyhnout dálničním poplatkům ve Slovinsku
·Cestování nezletilých do Chorvatska
·Na letišti Kaštel mají mnozí cestující pochyby o bezpečnosti
·Kolony, kolony, kolony
·Ne v pátek
·Dálnici k moři trápily kolony

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Jezera - ráj jachtařů

Publikováno: 04.04, 2011    Téma: Destinace v Chorvatsku

Městečko Jezera je nejen klidným místem pro strávení letní dovolené, ale díky své poloze také rájem pro námořníky, rybáře a především milovníky jachtingu.  

Jezera leží v zátoce ve tvaru podkovy na jihovýchodě ostrova Murter. Městečko je obklopeno poměrně dost vysokými zelení porostlými kopci, díky nimž je zátoka dokonale chráněna před větrem a je tudíž ideálním místem pro přístav malých lodí. Podél celého přístavu se táhne promenáda, z níž máte pěkný výhled moře a v něm rozseté drobné ostrůvky.

Místní turismus je výrazně zaměřen na jachting. V jižní části zátoky se nachází jachtařské centrum a marina. Během letní sezóny se zde můžete leccos naučit v jachtařských kurzech. Pro zkušenější jsou Jezera ideálním výchozím místem pro plavbu do NP Kornati. Samozřejmá je možnost pronájmu lodí a motorových člunů.

Kromě jachtingu můžete provozovat i další vodní sporty, jako například sportovní rybolov, pro nějž jsou zde také výborné podmínky. A o tom, že ryb je v Jezerech opravdu dostatek, svědčí i fakt, že hlavním zdrojem obživy místních obyvatel je právě rybolov. Co do počtu rybářů a námořníků vedou Jezera na plné čáře v porovnáním s ostatními místy na ostrově.

Budete-li mít houpání lodi na vlnách už dost, hledejte příjemný odpočinek na krásné oblázkové pláži v zátoce Lovišća. Je pěkně upravená, má pozvolný vstup do moře a díky dostatku vegetace částečně zastíněná před žhnoucím sluncem.

Městečko je velmi pěkně upravené, jeho atmosféra poklidná a obyvatelé vstřícní. Jezera obdržela pětkrát za sebou cenu od Chorvatské národní turistické centrály tzv. Modrý květ, který je udělován nejkrásnějším a nejupravenějším místům v Chorvatsku. Centrum městečka tvoří staré kamenné domy, mezi nejvýznamnější historické památky patří kostel sv. Ivana Trogirskiho a kostel Gospa od zdravlja. Během festivalu Dny moře zde v létě probíhá mnoho kulturních, folklorních, zábavních a sportovních akcí.

Název města pochází opravdu od jezer, dvou sladkovodních ploch - jezera Lokva a Blato – které zde kdysi byly. Lokva se naplňuje vodou pouze v období velkých dešťů, Blato bylo záměrně vysušeno kvůli komárům, kteří zde hnízdili a byli původci malárie.
Publikoval: Klára

· Více o tématu Destinace v Chorvatsku
· Další články od autora Klára


Nejčtenější článek na témaDestinace v Chorvatsku:

Nejhezčí Chorvatské destinace

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné