Vyhledávání

Google

Google linky

Postranní lišta

Kalendář

Čas: 03:50
Den: Středa
Týden: 02
Datum: 17. ledna
Rok: 2018

Svátek má:

Dnes: Drahoslav
Zítra: Vladislav
Pozítří: Doubravka

Regiony

Sponzorované odkazy


Počasí v Chorvatsku
[ Počasí v Chorvatsku ]

·O víkendu přijde do Chorvatska další vlna veder
·Co dělat, když na Jadranu prší

Články na téma

Zatím není žádný obsah pro tento blok.

Přihlášení

Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Pozor při cestě přes Slovensko!

Publikováno: 04.05, 2009    Téma: Doprava do Chorvatska

Od 1.4.2009 je na Slovensku v platnosti nová vyhláška o provozu na pozemních komunikacích. Tato obsahuje několik změn a to zejména zavedení tzv. "Karty rychlej pomoci", která musí být povinně součástí lékarníčky. Dalšími změnami je potom změna barvy lékárničky z bílé na oranžovou a vypuštění povinnosti mít v lékárničce dezifekční roztok a PVC roušku.
"Karta prvej pomoci" je rychlým a jednoznačným návodem na poskytnutí první pomoci při závažných poraněních. Karta má dvě strany - přední obsahuje informace o tísňových linkách, všeobecné pokyny a barevné obrázkové piktogramy znázorňující základní úkony při záchraně života: zastavení krvácení, uvolnění dýchacích cest, srdeční masáž, dýchání z úst do úst, stabilizovanou polohu. Na zadní straně je popis jednotlivých úkonů v různých situacích. Karta má být vyrobena z nepromokavého a prachuodolného materiálu, aby byla dobře použitelná po dobu používání lékarničky.
Změna barvy lékárničky je povinná až od 1.7.2012, do té doby je možno používat lékárničky dle minulé vyhlášky. Povinnost mít v lékarničce "Kartu prvej pomoci" platí však již od 1.4.2009.

Kartu prvej pomoci si můžete stáhnout zde.


Publikoval: admin

Re: Pozor při cestě přes Slovensko! (Hodnocení: 1)
Od: admin (admin@ochorvatsku.cz) - Pondělí, 25.05. 2009 - 16:00:33
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.ochorvatsku.cz
V poslední době se objevily informace o tom, že povinnost mít u sebe "Kartu prvej pomoci" se vztahuje pouze na vozidla registrovaná na Slovensku a cizinců se tudíž netýká. Doufejme jen, že o tom budou vědět taky slovenští policisté při případných kontrolách. I když mít u sebe tuto kartu nemusí být na škodu.
Související témata

Doprava do Chorvatska

Možnosti

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 2

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné